AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Voľné pracovné miesto

Do odd. pre deti hľadáme kreatívneho knihovníka/-čku. Ak máte nadšenie pre prácu s deťmi, nie je Vám cudzie výtvarné a dramatické umenie a spĺňate i ostatné podmienky, pošlite do 31. júla 2024 svoj životopis a motivačný list na samekova.silvia@zupa-tt.sk. Pre zaradenie medzi uchádzačov je nevyhnutné zaslať oba dokumenty. Vybraných uchádzačov pozveme na osobný pohovor. Bližšie informácie získate z infografiky. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Počet stiahnutých e-výpožičiek bez obmedzenia

Od 8. júla 2024 je možné sťahovať e-knihy a audioknihy bez obmedzenia počtu. Platí, že prvá e-výpožička (e-kniha alebo audiokniha) je bezplatná, každá ďalšia za poplatok 2 €. Po stiahnutí spoplatnenej e-výpožičky sa poplatok zapíše do záložky Poplatky/kredit v online katalógu daného čitateľa. Maximálna výška nedoplatku je 10 €. Systém následne ďalšie sťahovanie umožní až po úhrade dlžnej sumy. Úhradu je možné zrealizovať online z pohodlia domova alebo v knižnici. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Úhrada poplatkov aj online

Akékoľvek poplatky za služby knižnice môžete od 8. júla 2024 uhrádzať online priamo z pohodlia domova. Je potrebné prihlásiť sa do svojho online katalógu a kliknúť na záložku Poplatky/kredit, následne na tlačidlo Prejsť na platbu. Systém Vás presmeruje priamo na platobnú bránu. Inštruktážne video nájdete na našom youtube kanáli.

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Od júla v letnom režime

Počas mesiacov júl a august bude knižnica otvorená v tzv. letnom režime. Upozorňujeme, že v čase od 5. do 16. augusta budeme mať zatvorené z dôvodu inventarizácie knižničného fondu. Počas uvedených dvoch týždňov nebude možné si knihy požičiavať ani vracať. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Letná čitáreň pozýva

Svoj čas môžete príjemne stráviť aj v priestore vonkajšieho dvora, v knižničnej letnej čitárni. Pri zadnom vchode nájdete čerstvé vydania dennej tlače a periodík, stačí si vybrať a začítať sa. 

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

Deti, zažite deň s vedou!

AKTUALIZÁCIA: Všetky miesta sú obsadené. Zapisujem len náhradníkov. 

V utorok 23. júla 2024 pozývame veduchtivé deti vo veku od 8 do 12 rokov na kreatívne podujatie, ktoré sme pripravili v spolupráci s FABLAB CVTI SR. Budeme sa hrať s ozobotmi a vypaľovať do dreva. Podujatie začína o 10 h a potrvá do 14 h. Počet miest je obmedzený. V prípade záujmu je nutné prihlásiť sa buď telefonicky na t. č. 034/654 65 19 alebo mailom na dusana.kisonova@zahorskakniznica.eu, príp. kamila.hammelova@zahorskakniznica.eu. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Podporná skupina nosenia

V stredu 17. júla 2024 sa od 15:30 h do 17 h uskutoční stretnutie podpornej skupiny nosenia pod vedením certifikovanej lektorky Eleny Medňanskej. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Letná jóga vo dvore knižnice

Pozývame na letné cvičenie jógy s cerfitikovanou lektorkou Denisou Plešovou. Cvičenie sa bude konať v stredu 17. júla 2024 o 17 h. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Útulkáči v knižnici

Sme knižnica priateľská zvieratkám! Dôkazom môže byť napríklad aj utorok 16. júla 2024, kedy o 10 h prídu útulkáči senického útulku Cerberus n. o. Už teraz sa tešia na všetky deti!

Čítaj viac
Pripravujeme

Prečítané leto: O bruchu

Vo štvrtok 11. júla 2024 sa Prečítané leto zameria na brucho a slová, ktoré nás rozosmejú. Deti, nezabudnite prísť o 10 h, budeme spolu čítať i tvoriť. Vítaní sú aj rodičia a starí rodičia. 

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Psíkovia v knižnici

Utorok 16. júla 2024 sme venovali psíkom. Privítali sme Frederiku Péčiovú a Miroslava Caboňa z útulku Cerberus n. o. Porozprávali deťom, ako sa správať k neznámym psíkom a trpezlivo odpovedali na zvedavé otázky. So sebou priviedli dvoch pudlov, ktorí vďaka svojmu canisterapeutickému výcviku pomáhajú mnohým osamelým či hendikepovaným ľuďom. Podujatia sa okrem verejnosti zúčastnili aj deti z denného tábora Centra voľného času Stonožka. 

Čítaj viac
Realizácie

Čítaníčko pre najmenších pokračuje aj v lete

Sme radi, že aj počas prázdnin ste zostali verní obľúbeným podujatiam. Príkladom môže byť Čítaníčko pre najmenších, ktoré sme ponúkli v utorok 9. júla 2024. 

Čítaj viac
Realizácie

Úvodné Prečítané leto zožalo úspech

Aj v tomto roku sa zapájame do celoslovenskej aktivity Prečítané leto. Každý štvrtok počas leta budeme spoločne s deťmi čítať a tvoriť na zadanú tému. Prvé tohtoročné Prečítané leto sa konalo vo štvrtok 4. júla 2024 a nieslo sa v duchu srdiečok a slov, ktoré nám pripomenuli, že sme ľúbení. Teší nás, že oddelenie pre deti sa zaplnilo deťmi i ich rodičmi, ktorí k nám prišli príjemne a zmysluplne stráviť prázdninový čas. 

Čítaj viac
Realizácie

Koniec školského roka sme oslávili hľadaním zlatého kupónu!

Posledný deň školského roka 2024/2025 patril malým hľadačom zlatého kupónu. Stačilo priniesť vysvedčenie, a potom hurá do hľadania! Zlaté kupóny hľadači následne vymenili za milé darčeky. Krásne prázdniny, milé deti!

Čítaj viac
Realizácie

Dielničky o remeslách v plnom prúde

V stredu 19. júna 2024 sme začali s realizáciou dielničiek pre kolektívy detí MŠ a ZŠ o našich tradičných remeslách. Dielničky potrvajú do až do 27. júna 2024.  

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...