AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Voľné pracovné miesto - metodik/-čka

Hľadáme nového kolegu či kolegyňu na pracovnú pozíciu metodik/-čka. Kompletné požiadavky na uchádzačov a náplň práce nájdete TU. V prípade záujmu o danú pracovnú pozíciu pošlite svoje CV a motivačný list na mail: samekova.silvia@zupa-tt.sk.

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Malí výtvarníci, Rozprávky Pavla Dobšinského sú tu opäť!

Ako tému tohto ročníka sme zvolili rozprávku Škrupinový zámok. S rozprávkou sa môžete oboznámiť buď vo forme textu TU alebo audio verzie v podaní Roba Rotha TU

Uzávierka súťaže je 30. júna 2022. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Vyhlasujeme už XXXVI. ročník Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2022

Už po 36-ty krát vyhlasujeme ďalší ročník Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2022, tradičnej celoslovenskej súťaže v autorskej tvorbe. Súťaží sa v 3 vekových kategóriách v poézii a v próze. Elektronické prihlasovanie bude spustené už 1. júna, termín uzávierky zostáva nezmenený - 15. septembra 2022. Slávnostné vyhodnotenie a vydanie Bulletinu víťazných prác je naplánované na koniec novembra. 

Všetky potrebné informácie sú k dispozícii na našom webe, v hlavnom menu odkaz Projekty alebo TU

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Výstava o živote a diele Dr. Ivana Horvátha

V nedeľu 1. mája 2022 pribudlo na Záhoráckej stene slávy ozubené koliesko venované Dr. Ivanovi Horváthovi, spisovateľovi, politikovi a diplomatovi. Pri príležitosti jeho ocenenia sme pripravili bibliografický leták (na stiahnutie TU) a výstavu o jeho živote a diele. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Digitalizujeme cenné regionálne dokumenty

Vďaka iniciatíve Centra vedecko-technických informácií SR sme odovzdali na digitalizáciu spolu 88 cenných dokumentov z 19. a 20. storočia, ktoré sú súčasťou knižničného fondu regionálno-bibliografického oddelenia. CVTI zdigitalizuje aj regionálny týždenník Záhorák, ktorý patri medzi najstaršie regionálne periodiká na Slovensku. 

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

Rozhovory o duši

V stredu 11. mája 2022 v čase od 16 h do 18 h ponúkame Rozhovory o duši pre jednotlivcov, páry či skupiny. V uvedenom čase Vám bude k dispozícii psychológ Maroš Satin, s ktorým sa môžete individuálne porozprávať o svojich obavách či radostiach. V prípade záujmu o účasť je nutné vopred sa prihlásiť na t. č. 034/657 22 36. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Waldorfská hernička

Pozývame na ďalšie stretnutie detí a ich rodičov s Jankou Malovíkovou, ktoré sa bude konať v utorok 10. mája 2022 o 9:30 h. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Frido Hutta, legenda senického futbalu

Pozývame na stretnutie s Jozefom Komorným, autorom publikácie 100 rokov senického futbalu. Témou bude významná osobnosť športového života v Senici - Frido Hutta. Beseda sa uskutoční v stredu 4. mája 2022 o 17 h. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Máj v knižnici

Aj na máj sme pripravili zaujímavú ponuku podujatí. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Ďalšia novinka v našej ponuke: Let´s talk about it!

V utorok 26. apríla 2022 o 14 h pozývame k nám všetkých študentov, ktorí si chcú zlepšovať svoju angličtinu pomocou konverzácie. Na zaujímavé debaty sa teší PaedDr. Matúš Nižňanský. 

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Piatky nielen pre matky tentoraz o období vzdoru a emóciách detí

V piatok 6. mája 2022 k nám prišla psychologička Monika Grepiniaková s témou Obdobie vzdoru: ako zvládnuť emócie detí? 

Čítaj viac
Realizácie

Knižnicu rozzvonili detské hlásky

Vo štvrtok 5. mája 2022 sa v našich priestoroch konali Senické zvončeky, tradičná prehliadka škôlkarov v prednese poézie. Organizátorom podujatia je Materská škola a zúčastňujú sa jej deti z jednotlivých elokovaných pracovísk. 

Čítaj viac
Realizácie

Zaspomínali sme si na Frida Huttu, legendu senického futbalu

V stredu 4. mája 2022 tvorili obecenstvo na podujatí samí muži. Možno to bolo témou - hovorilo sa o futbale. Na Frida Huttu, legendu senického futbalu, si zaspomínal Jozef Komorný, autor nedávno vydanej publikácie 100 rokov futbalu v Senici.  

Čítaj viac
Realizácie

Učíme sa od úspešných

V stredu 27. apríla 2022 sa pracovníci našej knižnice zúčastnili odbornej exkurzie do Malokarpatskej knižnice v Pezinku a Mestskej knižnice v Bratislave. Cieľom bolo inšpirovať sa, vymeniť si skúsenosti a načerpať ďalšiu motiváciu. V oboch knižniciach sme našli nadšených knihovníkov a moderné vedenie, vďaka ktorým knižnice intenzívne rozvíjajú svoju činnosť. 

Čítaj viac
Realizácie

Čítaníčko pre najmenších s Kamilou Hammelovou

V piatok 22. apríla 2022 k nám opäť prišli najmenší už "takmer" čitatelia. Spolu s Kamilou Hammelovou sa hrali a objavovali svet prostredníctvom kníh pre najmenších. 

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...