Aisato, Lisa: Všetky farby života

Nikto nenakreslí ľudský strach, nádej a sny tak ako Lisa Aisato. Autorka do Všetkých farieb života vybrala svoje najlepšie ilustrácie, niektoré už známe ale aj úplne nové, a napísala k nim láskavé slová o živote, ktorým si musíme všetci prejsť.Od detstva až po starobu nás sprevádzajú láska, smútok, pochybnosti aj obrovská radosť. Všetky tieto city zobrazuje Lisa jedinečným štýlom, ktorý sa dotkne najhlbších zákutí našej duše. Kniha je rozdelená do šiestich kapitol, v ktorých sú ilustrácie a texty venované rôznym životným etapám: Detstvu otvorenému, zázračnému a zvedavému obdobiu, kedy leto bolo zelenšie a zima omnoho belšia. Mladosti plnej citových búrok, životne dôležitých rozhodnutí a opojných priateľstiev. Dospelosti s novou zodpovednosťou a správnou voľbou. Rodinnému životu sprevádzanému chaosom, nedostatkom času a silnou láskou. Strednému veku, keď prichádza pokoj, vyrovnanosť a nové možnosti. A nakoniec starobe so životnými skúsenosťami, smútkom a veľkou slobodou.Slovo, ktoré sprevádza ilustrácie, nám prináša radosť, ktorú prežíva každý čitateľ pri listovaní v tejto knihe.