Zvukové knihy pre zdravotne znevýhodnených

Zvukové knihy pre zdravotne znevýhodnených

Záhorská knižnica rozšírila svoju ponuku o sprostredkovanie zvukových kníh nevidiacim, slabozrakým a inak postihnutým čitateľom z virtuálnej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči (SKN).

Ak chce zdravotne znevýhodnený čitateľ získať prístup k viac ako 7 600 zvukovým knihám a časopisom vo formáte MP3, je potrebné:

1. V Záhorskej knižnici vyplniť prihlášku do Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči. Prihláška je k dispozícii priamo v Záhorskej knižnici.

2. Predložiť preukaz ZŤP alebo potvrdenie od lekára, že občan nie je schopný čítať tlačené knihy či časopisy. Tlačivo potvrdenia je možné získať v Záhorskej knižnici.

3. Pracovníci Záhorskej knižnice obratom postúpia dokumenty SKN, ktorá čitateľovi vydá prístupové heslá.

Zvukové materiály je možné stiahnuť a vypočuť si prostredníctvom vlastných technických prostriedkov (mobil, tablet, počítač) alebo na vyhradenom počítači v priestoroch študovne v odd. odbornej literatúry Záhorskej knižnice.

Sťahovanie a počúvanie zvukových kníh je zdarma.

Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči, kde sa nachádzajú aj komentované video návody. Informácie poskytnú aj pracovníci Záhorskej knižnice.

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako si predĺžim výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalógu alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu: číslo čiarového kódu na zadnej strane vášho preukazu.

Heslo: vaše priezvisko s diakritikou.

(Napríklad: Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.).

Po prihlásení uvidíte zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane označte tie, ktoré si želáte predĺžiť a následne kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

Ak výpožičku nie je možné z nejakého dôvodu predĺžiť, kontaktujte nás alebo sa zastavte osobne.

Môžem si rezervovať konkrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v online katalógu (alebo prostredníctvom webstránky sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vás informuje, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená” a na základe toho si môžete obsadenú knihu jedným kliknutím rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnakým spôsobom môžete objednať.

Rezervovať knihu je takisto možné e-mailom (kniznica@zahorskakniznica.eu) alebo telefonicky do príslušného oddelenia. Ak je kniha dostupná, knihovníci vám ju odložia. Ak ju má požičaný iný čitateľ, budeme vás prostredníctvom e-mailu informovať o jej dostupnosti.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti našej webovej stránky kliknite na Katalógy/Periodiká a následne na online katalóg (môžete použiť i webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho poľa napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli e-mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby e-mailom upozorní na to, že ju onedlho prekročíte.