Požičiavame e-knihy a audioknihy

Požičiavame e-knihy a audioknihy

Naša knižnica v spolupráci s portálom www.palmknihy.cz umožňuje registrovaným čitateľom realizovať e-výpožičky, t. z. e-knihy a audioknihy. Počas skúšobnej prevádzky je 1 e-výpožička mesačne zdarma. Po skúšobnej prevádzke zostane 1 bezplatná e-výpožička za mesiac zachovaná, navyše však pribudne možnosť sťahovať ďalšie za poplatok 2 €. 

Pravidlá eVýpožičiek (e-knihy a audioknihy) pre čitateľov
E-výpožičky spoločnosti Palmknihy si môže vypožičať len registrovaný čitateľ Záhorskej knižnice.

E-výpožičky si čitateľ počas skúšobnej prevádzky požičiava bezplatne.

Čitateľ môže mať požičanú naraz maximálne jednu e-knihu alebo audioknihu.

Vypožičaná e-výpožička sa zobrazuje v aplikácií Palmknihy s viditeľne označeným termínom vrátenia.

Výpožičná doba je 31 dní. Po uplynutí výpožičnej doby sa e-výpožička sama vymaže.

E-výpožičku nie je možné vrátiť skôr. Je potrebné počkať na uplynutie výpožičnej doby a následne si môžete vypožičať ďalšiu e-výpožičku.

Ako sa zapojiť do eVýpožičiek:

V prípade, ak nie ste registrovaným čitateľom v Záhorskej knižnici, zaregistrujte sa, prosím, v niektorom z oddelení knižnice.

Zaregistrujte sa na portáli www.palmknihy.cz. Dôležité: je potrebné zadať rovnakú emailovú adresu aj pri prihlasovaní do Palmknihy aj do knižnice.

Stiahnite si aplikáciu s názvom Palmknihy do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-výpožičku:

Prihláste sa do online katalógu knižnice napr. tu.

Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu/audioknihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

Otvorte aplikáciu Palmknihy. Sekcia Moje e-knihy/audioknihy bude najprv prázdna.

Aktualizujte svoju knižnicu (knihovnu). Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.

V prípade, že máte aplikáciu Palmknihy stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Podpora aplikácie Palmknihy TU

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako si predĺžim výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalógu alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu: číslo čiarového kódu na zadnej strane vášho preukazu.

Heslo: vaše priezvisko s diakritikou.

(Napríklad: Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.).

Po prihlásení uvidíte zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane označte tie, ktoré si želáte predĺžiť a následne kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

Ak výpožičku nie je možné z nejakého dôvodu predĺžiť, kontaktujte nás alebo sa zastavte osobne.

Môžem si rezervovať konkrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v online katalógu (alebo prostredníctvom webstránky sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vás informuje, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená” a na základe toho si môžete obsadenú knihu jedným kliknutím rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnakým spôsobom môžete objednať.

Rezervovať knihu je takisto možné e-mailom (kniznica@zahorskakniznica.eu) alebo telefonicky do príslušného oddelenia. Ak je kniha dostupná, knihovníci vám ju odložia. Ak ju má požičaný iný čitateľ, budeme vás prostredníctvom e-mailu informovať o jej dostupnosti.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti našej webovej stránky kliknite na Katalógy/Periodiká a následne na online katalóg (môžete použiť i webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho poľa napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli e-mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby e-mailom upozorní na to, že ju onedlho prekročíte.