Ako sme s dedkom repku ťahali

Ako sme s dedkom repku ťahali

Ďalším z podujatí k príležitosti Dní detskej knihy bolo dramatizované čítanie s predškolákmi z Materskej školy Komenského v Senici. Detičky k nám zavítali v pondelok 4. júna 2018 spolu s pani učiteľkami Vierkou a Jankou. Najskôr sme sa formou zábavnej hry trochu zoznámili a každé z nich nám niečo o sebe prezradilo. Dozvedeli sme sa, že dievčatá majú najradšej koníky, tancujú či kreslia a chlapci zasa hrajú futbal či stavajú lego. Po krátkom úvode sme sa už pozorne započúvali do príbehu O repe z knihy Rozprávky pre najmenších. Škôlkari však nezostali ani v tejto fáze pasívne, ale sami sa stali účastníkmi príbehu. A tak bol zrazu Timko deduško, ktorý zasadil repku - Alexinku a nevládal ju vytiahnuť. Na pomoc si volá babičku, vnučky, psíčkov, mačičky i malé myšičky v podobe ďalších škôlkarov. Spoločnými silami sa im podarilo repku vytiahnuť a celý dvor od radosti tancoval. Všetky detičky sa zhostili svojich úloh fantasticky, čo ocenili aj naši malí diváci veľký potleskom a pochvalami. Dramatizované čítanie rozprávok, básní a próz vzbudzuje v deťoch čoraz väčší záujem. Knihovník - animátor komentuje text, interaktívne vstupuje do deja, pomocou kostýmov a jednoduchých rekvizít vysvetľuje príbeh aj tajomstvo vzniku textu. Do deja vťahuje aj detských divákov. Deti sa tak stávajú jeho aktérmi. Príbeh je podkladom pre interakciu a slúži na budovanie a posilnenie detskej kreativity.

V závere sme sa zahrali ešte na symfonický orchester, kde si deti vyskúšali svoju pozornosť, vynaliezavosť a fantáziu. Za ich šikovnosť počas celého dopoludnia ich neminuli zaslúžené odmeny

Jana Báňayová

 

{gallery}20180613_repka{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.