Bukowski, Charles: Všetky rite sveta, aj tá moja

Bukowski, Charles: Všetky rite sveta, aj tá moja

Obkolesila ma parta sestrojebačov, mužov, ktorí mali veľkédomy a čas smiať sa, čítať, chodiť do divadla, nakupovať obrazy,ktorí už pomaly nedokázali myslieť ani cítiť. Biela škrobenosťa moja porážka. Zhromaždenie.„Ako sa cítiš?“„Nádherne.“„Teba tá ihla nebolí?“„Jebem ťa.“„Prosím?“„Hovorím – jebem ťa.“„Je to ešte chlapec. Trápi ho to akné a niet sa čomu diviť.Koľko máš rokov?“„Štrnásť.“„Chcel som ťa len pochváliť, ako statočne znášaš tú ihlu. Sisilný.“„Jebem ťa.“„Ale takto so mnou nemôžeš hovoriť.“„Jebem ťa. Jebem, jebem, jebem.“„Nebuď taký zatrpknutý. Čo keby si bol, napríklad, slepý?“„To by som sa aspoň nemusel pozerať na tvoj ksicht.“„To decko je vadné.“„Asi hej, dajte mu radšej pokoj.“

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako si predĺžim výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalógu alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu: číslo čiarového kódu na zadnej strane vášho preukazu.

Heslo: vaše priezvisko s diakritikou.

(Napríklad: Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.).

Po prihlásení uvidíte zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane označte tie, ktoré si želáte predĺžiť a následne kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

Ak výpožičku nie je možné z nejakého dôvodu predĺžiť, kontaktujte nás alebo sa zastavte osobne.

Môžem si rezervovať konkrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v online katalógu (alebo prostredníctvom webstránky sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vás informuje, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená” a na základe toho si môžete obsadenú knihu jedným kliknutím rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnakým spôsobom môžete objednať.

Rezervovať knihu je takisto možné e-mailom (kniznica@zahorskakniznica.eu) alebo telefonicky do príslušného oddelenia. Ak je kniha dostupná, knihovníci vám ju odložia. Ak ju má požičaný iný čitateľ, budeme vás prostredníctvom e-mailu informovať o jej dostupnosti.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti našej webovej stránky kliknite na Katalógy/Periodiká a následne na online katalóg (môžete použiť i webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho poľa napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli e-mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby e-mailom upozorní na to, že ju onedlho prekročíte.