Databáza ProQuest: vyhľadávanie v 900 miliónoch dokumentov a 3,5 milióna úplných textov

Upozorňujeme na novinku týkajúcu sa prístupu k dokumentom na platforme ProQuest, priamy prístup na https://www.proquest.com/. Odkaz na platformu sa nachádza aj na našom webe: Katalógy/Periodiká v hlavnom menu vľavo.

Platforma ponúka možnosť vyhľadávať a zobrazovať náhľady vyše 900 miliónov dokumentov a čítať 3,5 milióna úplných textov open access zdrojov bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho overovania.

V ProQueste nájdete na jednom mieste časopisecké databázy, najväčší digitálny archív novín, aktuálne spravodajstvo, výskumné správy, e-knihy, multimédiá a ďalšie vedecké kolekcie. ProQuest je určený všetkým používateľom – od začiatočníkov až po pokročilých. Používateľské rozhranie je aj v češtine a prispôsobí sa používateľom, ktorí pristupujú z mobilných zariadení.

Používatelia z inštitúcií, ktoré dané e-zdroje majú predplatené, navyše po prihlásení môžu pracovať aj s licencovanými úplnými textami, ktoré nie sú inak voľne dostupné.

Ak zdroje nie sú dostupné, je možné využiť medzinárodnú medziknižničnú výpožičnú službu a plný text si prostredníctvom Záhorskej knižnice vyžiadať.