Decká z mesta sa (ne)vedia biť

Decká z mesta sa (ne)vedia biť

Ďalším podujatím v rámci Dní detskej knihy bola beseda s mladou, ale skúsenou spisovateľkou Kristínou Mišovičovou, autorkou knihy pre deti s názvom Decká z mesta sa (ne)vedia biť.

Pani Mišovičovú považujeme takmer za domácu hostku, žije a pracuje na Záhorí. Navyše sa stará o obecnú knižnicu v Moravskom Sv. Jáne, takže je skutočne „naša“.

Ako prví sa prišli s pani Mišovičovou porozprávať druháci, po nich štvrtáci z II. Základnej školy. Autorka sa na malých zvedavcov dobre pripravila, priniesla im ukázať aj bábky dvoch hlavných hrdinov knihy – Samka a Peťka, chlapcov rozdielnych, a napriek tomu kamarátov. Jeden z mesta, druhý z dediny učia v knihe navzájom jeden druhého. Pretože hoci sme každý iný, vždy môžeme druhých inšpirovať, a naopak niečo sa od nich naučiť. Naši malí hrdinovia sa navzájom tiež obohacujú: jeden má moderné technológie v malíčku, druhý sa napríklad vie – biť.

Pani Mišovičová sa s deťmi podelila aj o svoje osobné skúsenosti s písaním kníh. Kým chytíme do rúk krásnu ilustrovanú knihu, uplynie dlhý čas. Napísať knihu ešte nemusí byť to najťažšie, naopak, samotná tvorba autora teší. Mnoho starostí však prináša hľadanie vydavateľa, ilustrovanie, zalamovanie knihy v grafickom štúdiu. Výsledok však stoji zato. Príjemné chvíľky strávené s výmyselnými chlapcami, objavovanie ich sveta – to je dobrodružstvo aj pre našich školákov.

{os-gal-28}


#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.