Domček, domček, kto v tebe býva?

Začiatkom mesiaca  apríl  sme  v Záhorskej knižnici v Senici privítali deti z materských škôl zo Senice a Častkova. Na úvod sme im predstavili knižnicu, poučili ich ako sa v knižnici majú správať.

Potom sme už dostali ku krásnym detským knihám a príbehom v nich. Spolu sme si prečítali  rozprávku „Domček, domček, kto v tebe býva?“, zdramatizovali text  a zahrali si divadielko. Zo šikovných detí  sa stali „nádejní herci“  a zmenili sa v  myšky, žabky, líštičky, zajačika, vlka a medveďa. Malí škôlkari sa cítili v Detskom oddelení našej knižnice ako doma, odchádzali s úsmevom a malou odmenou.

Mgr. Katarína Turanská

{os-gal-18}