Dramatická výchova v knižnici - workshop

Dramatická výchova v knižnici - workshop

Pre každé dieťa je prirodzené „hrať sa“ na rozprávky, ktoré počulo, čítalo alebo videlo. Podobne sa vedia hrať aj starší, dokonca aj dospelí. Dramatická výchova z tejto prirodzenej hry vychádza. Deťom prináša väčší zážitok, keď sa do deja môžu sami zapojiť, byť jeho súčasťou  a konať v ňom za postavy alebo samé za seba. A práve takýto spôsob uchopenia príbehu nám ukázala lektorka dramatickej výchovy Mgr. BcA. Tereza Machková na svojom workshope. Využitiu dramatickej výchovy v knižniciach sa venuje už 15 rokov. Workshop zameraný na detského čitateľa organizovala 29.septembra 2017 v priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave EDUdrama, ktorá s lektorkou dlhodobo spolupracuje. Tereza rozprávala nielen teoretické a praktické poznatky zozbierané počas svojej dlhoročnej práce s deťmi, ale nachvíľu sme sa aj my, knihovníci, stali súčasťou jej príbehu. Naučila nás niekoľko techník a fígľov, ako pracovať s deťmi pomocou dramatickej výchovy, s rôznymi možnosťami vstúpiť do knihy a preskúmať tak príbeh zvnútra.

Text: Jana Báňayová

 

{gallery}20170929_vychova{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.