Harris, A. Thomas: Ja som OK - ty si OK

Kniha uvedie čitateľa do sveta jednej z najpopulárnejších teórií terapie, interpersonálnych vzťahov a osobnosti.

Autor Thomas A. Harris v nej veľmi podrobne rozpracováva posolstvo zakladateľa transakčnej analýzy Erica Berneho, navyše veľmi čitateľným štýlom, ktorý je prívetivý aj pre bežného človeka, ktorý nemá psychologické vzdelanie. Transakčná analýza (analýza komunikácie) ukazuje možnosti a cesty, ako porozumieť vlastnej komunikácii a ako naša komunikácia prispieva ku vzniku konfliktov a nedorozumení.