Ilustrátori na výstave „MY...“ v Múzeu Slovenských národných rád v Myjave

V prvý novembrový štvrtok 3. 11. 2016 otvorili v Múzeu Slovenských národných rád v Myjave novú výstavu 15 výtvarníkov s väzbou na regióny Myjavy a Brezovej pod Bradlom, z ktorých polovica sú ilustrátori kníh.
Kurátorka Božena Juríčková s riaditeľom Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici  Štefanom Zajíčkom verejnosti predstavili generačne širokú skupinu výtvarníkov, ktorých tvorbu v Myjave nájdete až do 31. januára 2017. Výstava v susedstve expozície s obrazmi myjavského rodáka Štefana Bednára(1909-1976), približuje síce v komornom prostredí ale kvalitou reprezentatívny výber diel.

Grafika voľná i dizajnérska, maľba, keramika, textilná tvorba, umenie tetovania i fotografie reprezentujú  programovo veľmi široké spektrum profesionálnych výtvarníkov.  Zastúpení sú Andrej Augustín, Martin Augustín, Elena Bielčiková, Adela Galbavá, Peter Gála, Jana Hojstričová, Jana Hrčková – Stankovianska, Lýdia Jergušová – Vydarená, Ján Mikulčík, Karol Prudil, Ľubica Prudilová – Dohnányová, Emil Sedlák, Ľubica Sitáková, Katarína Smetanová a Paulína Šramková.
Výstava reaguje na výbornú odozvu nultého ročníka  spoločnej prezentácie vtedy desiatich výtvarníkov oboch regiónov v Myjave pred štyrmi rokmi. Výstavu nazvali „MY...“, a je spoločným projektom Múzea Slovenských národných rád v Myjave spolu so Záhorskou galériou Jána Mudrocha v Senici. Vernisážou tak odštartovali novú tradíciu prezentácie dnes pätnástich, no v budúcnosti aj väčšieho reprezentatívneho zoskupenia umelcov. Vizuálnym umením, vrátane hojne zastúpených knižných ilustrátorov, nielen inšpirujú, ale aj obohacujú ponuku výstav na Západnom Slovensku.

{gallery}20161107_myjava{/gallery}