Ilustrátori na výstave „MY...“ v Múzeu Slovenských národných rád v Myjave

Ilustrátori na výstave „MY...“ v Múzeu Slovenských národných rád v Myjave

V prvý novembrový štvrtok 3. 11. 2016 otvorili v Múzeu Slovenských národných rád v Myjave novú výstavu 15 výtvarníkov s väzbou na regióny Myjavy a Brezovej pod Bradlom, z ktorých polovica sú ilustrátori kníh.
Kurátorka Božena Juríčková s riaditeľom Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici  Štefanom Zajíčkom verejnosti predstavili generačne širokú skupinu výtvarníkov, ktorých tvorbu v Myjave nájdete až do 31. januára 2017. Výstava v susedstve expozície s obrazmi myjavského rodáka Štefana Bednára(1909-1976), približuje síce v komornom prostredí ale kvalitou reprezentatívny výber diel.

Grafika voľná i dizajnérska, maľba, keramika, textilná tvorba, umenie tetovania i fotografie reprezentujú  programovo veľmi široké spektrum profesionálnych výtvarníkov.  Zastúpení sú Andrej Augustín, Martin Augustín, Elena Bielčiková, Adela Galbavá, Peter Gála, Jana Hojstričová, Jana Hrčková – Stankovianska, Lýdia Jergušová – Vydarená, Ján Mikulčík, Karol Prudil, Ľubica Prudilová – Dohnányová, Emil Sedlák, Ľubica Sitáková, Katarína Smetanová a Paulína Šramková.
Výstava reaguje na výbornú odozvu nultého ročníka  spoločnej prezentácie vtedy desiatich výtvarníkov oboch regiónov v Myjave pred štyrmi rokmi. Výstavu nazvali „MY...“, a je spoločným projektom Múzea Slovenských národných rád v Myjave spolu so Záhorskou galériou Jána Mudrocha v Senici. Vernisážou tak odštartovali novú tradíciu prezentácie dnes pätnástich, no v budúcnosti aj väčšieho reprezentatívneho zoskupenia umelcov. Vizuálnym umením, vrátane hojne zastúpených knižných ilustrátorov, nielen inšpirujú, ale aj obohacujú ponuku výstav na Západnom Slovensku.

Text a foto: Milan Soukup

 

{gallery}20161107_myjava{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.