AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Hurá do knižnice!

S radosťou oznamujeme, že od utorka 27. apríla 2021 sprístupňujeme vnútorné priestory knižnice.

Výpožičná doba: pracovné dni od 8 h do 18 h s výnimkou stredy (12 h - 18 h). V sobotu zatvorené. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

E-knihy Mestskej knižnice Praha

Našu ponuku sme rozšírili o e-knihy Mestskej knižnice Praha, ktorej katalóg zahŕňa viac ako 1 700 titulov českej a svetovej beletrie.

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Zatiaľ stále v obmedzenom režime

Napriek medializovaným informáciám o otváraní prevádzok nevieme určiť konkrétny dátum, kedy sa priestory knižnice otvoria pre návštevníkov. Riadime sa platným COVID automatom, ktorý určuje formu prevádzky knižníc podľa jednotlivých stupňov varovania. V aktuálnom III. stupni varovania (bordová farba) môžu knižnice poskytovať služby len cez výdajné okienko. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Hlasujte o Knihu Záhoria 2019 – 2020

Od 1. do 30. apríla 2021 hľadáme Knihu Záhoria 2019 – 2020

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Posledná výzva pre malých výtvarníkov!

Prosíme všetkých výtvarníkov, ktorí chcú vidieť svoje dielo na čitateľskom preukaze, aby do knižnice doručili výtvarné práce spolu s podpísaným súhlasom so spracovaním osobných údajov najneskôr do konca marca 2021. 

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

Správa pre šikovné deti: vyhlasujeme ďalší ročník výtvarnej súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského!

Po ročnej prestávke opäť vyhlasujeme Rozprávky Pavla Dobšinského, regionálnu súťaž v detskej výtvarnej tvorbe. Kým v minulých ročníkoch ilustrovali deti rozprávku podľa vlastného výberu, tentoraz sme sa rozhodli zostať verní názvu súťaže a upriamiť pozornosť malých výtvarníkov na slovenskú rozprávkovú klasiku, na rozprávku Tri zlaté hrušky. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Hlásime sa k modernej knižnici

Náš projekt Hlásime sa k modernej knižnici uspel vo výzve Fondu na podporu umenia,  program 5. 1. 3 Podujatia, vzdelávacie aktivity a odborná činnosť knižníc. Získali sme finančnú podporu 1 600 €, vďaka ktorej pripravíme vzdelávacie aktivity pre knihovníkov regiónu Záhorie. 

Čítaj viac
Pripravujeme

#pocity sú dôležité

Ďalší z našich úspešných projektov je projekt #pocity sú dôležité. Pripravili sme ho do výzvy Bezpečne v komunite, bezpečne doma, ktorú vyhlásila Nadácia pre deti Slovenska z nadačného fondu Deti v bezpečí. 


Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Už vieme, ktoré detské výtvarné diela skrášlia čitateľské preukazy!

Na jeseň 2020 sme vyhlásili výtvarnú súťaž Navrhni si preukaz. Chceli sme, aby naše čitateľské preukazy boli hravé, priateľské a plné detskej radosti. Do termínu uzávierky 30. marca 2021 sme dostali 49 výtvarných diel, z toho 40 v I. kategórii (MŠ a I. stupeň ZS). Zapojili sa deti zo všetkých základných škôl v meste, gymnázia, ZUŠ a ZŠ v Borskom MIkuláši. 

Čítaj viac
Realizácie

Trocha steampunku v našej knižnici

„Niekedy treba opustiť vychodené chodníčky,“ povedali sme si v knižnici a pozvali na stretnutie Petra Jelínka, autora steampunkovej literatúry. Steampunk sa označuje ako subžáner fantasy a kulisu v príbehoch tvoria technológie založené na pare. Spomeňte si na trikové filmy Karla Zemana či na film Adéla ešte nevečerala - aj tie využívali prvky steampanku. Málokto vie, že za praotcov steampunku sa považujú Jules Verne a H. G. Wells.

Čítaj viac
Realizácie

Dobré holuby sa vracajú

Názov filmu Dušana Kleina výborne vystihuje besedu s Michaelou Rosovou, mladou a úspešnou prozaičkou, čerstvou členkou finálovej pätice Anasoft Litera 2020. Michaela prišla 10. septembra 2020 do Záhorskej knižnice nielen ako oceňovaná autorka, ale i ako Seničanka a naša dlhoročná čitateľka. Medzi prvé súťaže, do ktorých sa v minulosti úspešne zapojila, patrí i Literárna Senica Ladislava Novomeského.

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...