Knihovnícky Barcamp 2017

Knihovnícky Barcamp 2017

Už 4.ročník otvorených konferencií a workshopov pod názvom Knihovnícky barcamp sa konal 19.10.2017 v Univerzitnej knižnici v Bratislave. I tento rok bol zameraný na všetko, čo sa týka knižníc, knižnej kultúry, knižničnej teórie a praxe, knižných projektov. Jeho cieľom bola prezentácia inovatívnych nápadov, nových technológií a vytváranie potenciálu pre formovanie projektov a pracovných skupín. Organizátori sa snažia prepojiť komunity progresívnych knihovníkov s ostatnými komunitami zaoberajúcich sa knižnou kultúrou, IT a marketingom. Prednášky boli rozdelené do dvoch blokov a odzneli na témy:
Zeleň v knižnici, Umelá inteligencia a knižnice, InfoGate - platforma pre čitateľov aj malé knižnici, Čo s hudobným fondom v knižnici, Chyméros: ako sa stať súčasťou knihy, Mikrodáta na webových stránkach knižníc, O Kabinete pomalosti, Anglické noviny First news.

Jednotlivé témy sme mali možnosť rozobrať z rôznych uhlov pohľadu a dozvedeli sme sa  množstvo zaujímavých noviniek. V záverečnej časti programu sme si vyskúšali prácu rytcov vo workshope s príznačným názvom Zaži knihu na vlastnej koži. Vďaka celému organizačnému tímu, prednášajúcim i aktivite účastníkov sme z Knihovníckeho Barcampu 2017 odchádzali plní inšpirácií a progresívnych nápadov.

Jana Báňayová

 

{gallery}20171115_barcamp{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.