Legenda o Jackovi a tekvicovom lampáši

Pôvodne keltský sviatok Halloween sa teší čoraz väčšej obľube aj na Slovensku. Najmä u detí si našiel svojich priaznivcov a jeho základné symboly (dyne, masky, strašidlá, kostýmy) nechýbajú v žiadnej škole. Osláviť tento sviatok do našej knižnice prišli druháci zo Základnej školy V. Paulínoho-Tótha v Senici. Spoločne sme si navodili tajomnú halloweenskú atmosféru a preniesli sa do dávnych čias prostredníctvom Legendy o Jackovi a tekvicovom lampáši. Vnímaví druháčikovia pozorne počúvali a nemali problém odpovedať, kto bol Jack, prečo ho navštívil čert a ako sa z tekvice stal halloweenský lampáš. Sami sa potom premenili na malé strašidielka, ktoré blúdia tmou. Tie, čo sa dostali pod ruky zlomyseľnému čertovi, skameneli. Príšerky, ktorým sa podarilo pred čertom utiecť, ich však zachránili a všetci si na pamiatku vyrobili svoje vlastné strašidlo.

Text a foto: Jana Báňayová

{gallery}20171103_jack{/gallery}