Leksa-Pichanič, Vladimír: Chcel by som byť slonom na Srí Lanke

Azda každému z nás sa občas prisnije, že je nejakým zvieraťom. Dievčaťu,ktoré miluje kvietky, že je včielkou. Chlapcovi, ktorému sa nechce upratovaťizbu, že je leňochodom. Ten, kto si nerád umýva zuby, je vo sne žabou, lebo tá,ako je známe, si zuby umývať nemusí. Milovníci opery sa stávajú motýlikmi, keďže tie sa do opery dostanú zadarmo na krku divákov. Autor tejto knižky bychcel byť slonom. Prečo? Pretože je ctiteľom vôní a keby mal nos dlhý akochobot, mohol by ich lepšie ucítiť. A viete čo? Na chvíľku tým slonom naozajbol - vtedy, keď písal túto knižku. Vonia ako teplé májové ráno. Neveríte? Privoňajte si k nej.