Mosnáková Bagľašová, Katarína: Každý deň sa niečo nové naučím

Katarína Mosnáková-Bagľašová (1984) je hádam najúspešnejšou mladou poetkou medzi vojvodinskými Slovákmi v Srbsku. Jej verše sú pravidelne oceňované na súbehu slovenského literárneho časopisu v Srbsku - Nový život. Vlani sa stala aj víťazkou 8. európskeho facebookového básnického festivalu v Novom Sade. Ako autorka pre deti je zaradená do chrestomatie a dvoch antológií. Je spoluzostavovateľkou knihy Slováci v Srbsku z aspektu kultúry (2011), vydala knihu poviedok pre deti Jednozubý úsmev (2014), etnologickú knihu Detstvo našich predkov, knihu ľudovej slovesnosti pre deti Slovákov v Srbsku pod názvom Enike benike krikel bé (2017) a detskú knižku Ako sa pevná linka Inka zoznámila s mobilom (2018). Každý deň sa niečo nové naučím je dobrodružná poviedka pre deti, podaná literárnym i výtvarným jazykom. Spojenie klasickej poviedky s komiksom je jednou z ciest ako priviesť školákov k literatúre. Komiks nakreslil Pavel Koza, v tomto odbore známy najmä v bývalej Juhoslávii a Taliansku.