Neexistujúci vlk (Zábavná angličtina)

Neexistujúci vlk (Zábavná angličtina)

Šiestaci z II.základnej školy v Senici si polročné vysvedčenie spríjemnili návštevou našej knižnice. Nie však čítaním slovenských kníh, ale rovno anglických. Pod vedením triednej pani učiteľky Ing. Marcely Mackovej sa rozdelili do štyroch súťažných tímov, určili si kapitána a vymysleli názov. Pani učiteľka pre nich pripravila úlohy, pri ktorých mali ukázať svoje jazykové i vedomostné znalosti. Najskôr museli prelúskať krátku dvojjazyčnú knihu Neexistujúci vlk. Samozrejme - v angličtine. Príbeh o malom dievčatku, ktoré sa bálo neexistujúceho vlka pod posteľou každého zaujal. Odpovedať na otázky nebolo teda pre nich zložité. Za správnu odpoveď získali bod. Práca s textom však nekončila ani zďaleka. To najťažsie šikovných školákov čakalo v podobe dramatizácie. Jednotlivé družstvá museli príbeh stvárniť v priestore a pritom použiť len anglický jazyk. Kapitáni tímov, ktoré práve nehrali, bodovali predstavenia svojich protihráčov. Niektorí s väčšími, iní s menšími ťažkosťami, no nakoniec to zvládli všetci. Posledná úloha, anglicko-slovenské pexeso, kde za každú uhádnutú dvojicu získali bod, bola už pre nich hračkou. O šikovnosti súťažiacich svedčia aj tri 1.miesta a jedno 2.miesto. Mladých angličtinárov potešili nielen odmeny, ale aj benátske masky, ktoré si v závere vyrobili.

Tešíme sa ďalšie príjemné dopoludnie v duchu anglického jazyka!

Jana Báňayová

 

{gallery}20180210_anglictina{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.