O veternom kráľovi

O veternom kráľovi

Úsmevné dopoludnie plné spontánnych prejavov radosti, úprimnosti a hlavne zábavy sme zažili vďaka dievčatám a ženám z Domova sociálnych služieb v Rohove. V apríli navštívili našu knižnicu spolu so svojimi terapeutkami a tiež s pani učiteľkou, pretože štyri z nich sú študentky Spojenej školy v Senici. Už pri úvodnom predstavovaní bolo jasné, že dobrá nálada týmto milým osôbkam rozhodne nechýba. Ako nám o sebe prezradili, najradšej pomáhajú v kuchyni a záhrade, tancujú či kreslia. Rozprávku Pavla Dobšinského O veternom kráľovi počúvali so zatajeným dychom a na príbehu mladého kráľoviča sme si ukázali dôležité ľudské vlastnosti. Obetavosť, srdečnosť, dobrota, odvaha, ochota, ale predovšetkým láska mu pomohli prekonať prekážky a nájsť stratenú sestru. A keďže dievčatá z Rohova sú tiež ako sestry, pýtali sme sa, či aj ony si navzájom pomáhajú a starajú sa jedna o druhú. Samozrejme, odpoveď bola jednoznačná a prezradili nám, že aj keď to medzi nimi občas vrie, majú sa veľmi rady. V závere nám zostal čas aj na prelistovanie ďalších kníh a ich obľúbené kreslenie. Obdarovali nás nielen obrázkami, ale najmä svojím optimizmom a pozitívnou energiou, ktorú bolo ešte dlho po ich odchode cítiť v celom oddelení. Ďakujeme pani terapeutkám a pani učiteľke, že ich k nám priviedli a tešíme sa na ďalšie stretnutie v krajine príbehov.

Jana Báňayová

 

{gallery}20180507_kral{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.