O veternom kráľovi

O veternom kráľovi

Úsmevné dopoludnie plné spontánnych prejavov radosti, úprimnosti a hlavne zábavy sme zažili vďaka dievčatám a ženám z Domova sociálnych služieb v Rohove. V apríli navštívili našu knižnicu spolu so svojimi terapeutkami a tiež s pani učiteľkou, pretože štyri z nich sú študentky Spojenej školy v Senici. Už pri úvodnom predstavovaní bolo jasné, že dobrá nálada týmto milým osôbkam rozhodne nechýba. Ako nám o sebe prezradili, najradšej pomáhajú v kuchyni a záhrade, tancujú či kreslia. Rozprávku Pavla Dobšinského O veternom kráľovi počúvali so zatajeným dychom a na príbehu mladého kráľoviča sme si ukázali dôležité ľudské vlastnosti. Obetavosť, srdečnosť, dobrota, odvaha, ochota, ale predovšetkým láska mu pomohli prekonať prekážky a nájsť stratenú sestru. A keďže dievčatá z Rohova sú tiež ako sestry, pýtali sme sa, či aj ony si navzájom pomáhajú a starajú sa jedna o druhú. Samozrejme, odpoveď bola jednoznačná a prezradili nám, že aj keď to medzi nimi občas vrie, majú sa veľmi rady. V závere nám zostal čas aj na prelistovanie ďalších kníh a ich obľúbené kreslenie. Obdarovali nás nielen obrázkami, ale najmä svojím optimizmom a pozitívnou energiou, ktorú bolo ešte dlho po ich odchode cítiť v celom oddelení. Ďakujeme pani terapeutkám a pani učiteľke, že ich k nám priviedli a tešíme sa na ďalšie stretnutie v krajine príbehov.

Jana Báňayová

 

{gallery}20180507_kral{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu.

Heslo je Vaše priezvisko s diakritikou.

Napríklad Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.

Po prihlásení sa sa Vám zobrazí zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane zakliknite knihy, ktoré chcete predĺžiť, a kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

 Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v Online katalógu (alebo cez webstránku sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vám vypíše, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená”, a podľa tejto informácie si môžete obsadenú knihu jedným klikom rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnako jedným klikom môžete objednať.

Rezervovať knihu je taktiež možné mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás mailom informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg alebo cez webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho okna napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené,, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI Vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.