Ocenili sme autorov najkrajších výtvarných prác v súťaži Rozprávky Pavla Dobšinského 2023

Ocenili sme autorov najkrajších výtvarných prác v súťaži Rozprávky Pavla Dobšinského 2023

V utorok 12. septembra 2023 sme za účasti zástupcu primátora mesta Senica Filipa Lackoviča a výtvarníčky Oksany Paliy odovzdali diplomy a ceny autorom najkrajších výtvarných prác v 5. ročníku súťaže v detskej výtvarnej tvorivosti Rozprávky Pavla Dobšinského 2023. 

Do tohto ročníka za zapojilo 102 detí, ktoré súťažili v 5 kategóriách. Okrem senických materských škôl a základných škôl, Základnej umeleckej školy a Spojenej školy sa zapojili aj školy zo Závodu a Moldavy nad Bodvou.

Zaslané práce hodnotili výtvarníci a pedagógovia Oksana Paliy a Štefan Orth ml, spolu s riaditeľkou Záhorskej knižnice Silviou Samekovou.

Na slávnostnom vyhodnotení zaspievala Silvia Sýkorová pod vedením pedagogičky Evy Polákovej (ZUŠ Senica).

Všetkým deťom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

Podujatie finančne podporilo Mesto Senica.

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako si predĺžim výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalógu alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu: číslo čiarového kódu na zadnej strane vášho preukazu.

Heslo: vaše priezvisko s diakritikou.

(Napríklad: Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.).

Po prihlásení uvidíte zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane označte tie, ktoré si želáte predĺžiť a následne kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

Ak výpožičku nie je možné z nejakého dôvodu predĺžiť, kontaktujte nás alebo sa zastavte osobne.

Môžem si rezervovať konkrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v online katalógu (alebo prostredníctvom webstránky sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vás informuje, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená” a na základe toho si môžete obsadenú knihu jedným kliknutím rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnakým spôsobom môžete objednať.

Rezervovať knihu je takisto možné e-mailom (kniznica@zahorskakniznica.eu) alebo telefonicky do príslušného oddelenia. Ak je kniha dostupná, knihovníci vám ju odložia. Ak ju má požičaný iný čitateľ, budeme vás prostredníctvom e-mailu informovať o jej dostupnosti.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti našej webovej stránky kliknite na Katalógy/Periodiká a následne na online katalóg (môžete použiť i webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho poľa napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli e-mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby e-mailom upozorní na to, že ju onedlho prekročíte.