Pasovanie detí za čitateľov knižnice

Pasovanie detí za čitateľov knižnice

Pre školské kluby žiakov 1. a 2. ročníka sme si tento rok pripravili akciu s názvom: „Pasovanie detí za čitateľov knižnice“. Túto akciu pre žiakov sme si pripravili, aby sme im priblížili knižnicu, a umožnili im oboznámenie s prostredím a knihami, ktoré sa nachádzajú v knižnici. Tento rok sa celé podujatie nieslo v rozprávkovom štýle, kde sa naše detské oddelenie prenesie do jedného veľkého knižného kráľovstva. Kráľ a kráľovná si pre deti pripravili zopár úloh, aby zistili či sú pripravení stať sa čitateľmi knižnice. Po správnom vyriešení úloh a zodpovedaní otázok deti pasovali za čitateľov knižnice kde ich oboznámili aj s knižným poriadkom. Odtlačkom svojho prsta spečatili sľub, ktorý dali kráľovi a kráľovnej, že budú vzornými čitateľmi. Pri tejto príležitosti sme pre zúčastnené deti vyhlásili súťaž o princa a princeznú čitateľov, ktorá sa na konci školského roka vyhodnotí a najlepší čitatelia budú odmenení.

Text: Gabriela Rehušová ml.
Foto: Soňa Vávrová

 

{gallery}20161116_pasovanie{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.