Pasovanie detí za čitateľov knižnice

Pre školské kluby žiakov 1. a 2. ročníka sme si tento rok pripravili akciu s názvom: „Pasovanie detí za čitateľov knižnice“. Túto akciu pre žiakov sme si pripravili, aby sme im priblížili knižnicu, a umožnili im oboznámenie s prostredím a knihami, ktoré sa nachádzajú v knižnici. Tento rok sa celé podujatie nieslo v rozprávkovom štýle, kde sa naše detské oddelenie prenesie do jedného veľkého knižného kráľovstva. Kráľ a kráľovná si pre deti pripravili zopár úloh, aby zistili či sú pripravení stať sa čitateľmi knižnice. Po správnom vyriešení úloh a zodpovedaní otázok deti pasovali za čitateľov knižnice kde ich oboznámili aj s knižným poriadkom. Odtlačkom svojho prsta spečatili sľub, ktorý dali kráľovi a kráľovnej, že budú vzornými čitateľmi. Pri tejto príležitosti sme pre zúčastnené deti vyhlásili súťaž o princa a princeznú čitateľov, ktorá sa na konci školského roka vyhodnotí a najlepší čitatelia budú odmenení.

Text: Gabriela Rehušová ml.
Foto: Soňa Vávrová

{gallery}20161116_pasovanie{/gallery}