Po XXXI. LSLN 2017 pripravujeme pokračovanie v XXXII. LSLN 2018

Odovzdaním cien a diplomov a odoslaním ocenení tým, ktorí sa na vyhlásení výsledkov XXXI. Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2017 osobne nemohli zúčastniť, sme fakticky odštartovali novú etapu – prípravu celoštátnej autorskej súťaže v roku 2018.

Silvia Mruškovičová z odboru kultúry Trnavského samosprávneho kraja 7. decembra 2017 pri vyhlásení výsledkov prečítala povzbudivý pozdravný list nového trnavského župana Jozefa Viskupiča organizátorom LSLN. Aj dlhoročný odborný garant – predseda Spoločnosti Ladislava Novomeského spisovateľ Peter Jaroš v pozdrave adresovanom do Senice vyjadril presvedčenie, že zmysluplné poslanie podporovať talenty bude u nás pokračovať. V podobnom duchu vyznelo i vyjadrenie primátora Senice Branislava Grimma – rozvíjať talenty spolu s odkazom básnika Ladislava Novomeského.
Pre organizátorov sú aj odozva porotcov, účastníkov a prvé ohlasy po súťaži povzbudením do ďalšieho úsilia – pracovať na príprave XXXII. Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2018.
Fotogalériou z vyhlásenia výsledkov v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici 7. decembra 2017 popoludní vám ponúkame atmosféru slávnosti, keď literárne talenty prežívali prvé okamihy svojej „slávy“ - pre mnohých iba prvé krôčiky na ceste za budúcim literárnym úspechom.
Verme, že vôľa súťažiť a podpora zo zázemia súťažiacich (rodičov, priateľov, priaznivcov, pedagógov, podporovateľov, knihovníkov, spoluorganizátorov, básnikov, spisovateľov a sponzorov) nám umožní uskutočniť XXXII. LSLN 2018. V Bulletine víťazných prác z ročníka 2017 sme publikovali vtipné 4-slovné reklamné slogany na Literárnu Senicu, ktoré nám s veľkou mierou kreativity poslali ocenený dobrovoľne – mimo súťaž . Hovoria jednoznačne a najmä optimisticky – prečo sa oplatí do Senice prísť opäť: Lebo Senica literárne nespí, LSLN = Lákavé súťaženie literárnych nadšencov = Liaheň schopných literátov naštartovaná!

Text: Milan Soukup
Foto: Vladimír Holický, Milan Soukup, František Pitoňák