Porotcovia už hodnotia práce zaslané do XXXV. ročníka Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2021

Do termínu uzávierky XXXV. ročníka Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2021 sme zaevidovali 295 súťažných prác od 112 autorov.

V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom celkový počet súťažiacich klesol o 6, ale počet prác vzrástol o 22.

Z hľadiska kategórií pokles nastal v I. kategórii próza, ale naopak - počet súťažiacich i zaslaných prác v III. kategórii poézia vzrástol o tretinu.

Aktuálne všetky zaslané práce hodnotí odborná porota v zložení Dana Podracká, Daniel Domorák (poézia) a Soňa Uriková a Marek Vadas (próza).

Slávnostné vyhodnotenie a rozborové semináre s porotou sa uskutočnia v online podobe v druhej polovici novembra. Sledujte náš web a sociálne siete, všetky informácie vopred zverejníme.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie finančne podporilo Mesto Senica.