POVESTI A INÉ ZVESTI O HRADOCH A ZÁMKOCH

POVESTI A INÉ ZVESTI O HRADOCH A ZÁMKOCH

Vo štvrtok 21.2.2019 navštívilo  detské oddelenie našej knižnice 30 žiakov 3.ročníkov z 1. Základnej školy v Senici. Panie knihovníčky pre nich pripravili podujatie nazvané   Povesti a iné zvesti o hradoch a zámkoch.

S paniami  učiteľkami sme si najskôr  prečítali veľa zaujímavostí  o  zrúcanine hradu Branč a o Smolenickom zámku z rovnomennej  knihy  Renáty Matúškovej.  Potešilo nás, že deti informácie zaujali, a preto sme ich pozornosť preverili zábavným kvízom. Rozdelili sa do skupín a súťažili medzi sebou. Pokračovali  sme vyhľadávaním  hradov a zámkov  na Veľkej mape hradov a zámkov Slovenska.  Deti boli veľmi šikovné, víťazov sme odmenili malou pozornosťou.  

Mgr. Katarína Turanská a Alena Poláková

{os-gal-5}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.