POVESTI A INÉ ZVESTI O HRADOCH A ZÁMKOCH

Vo štvrtok 21.2.2019 navštívilo  detské oddelenie našej knižnice 30 žiakov 3.ročníkov z 1. Základnej školy v Senici. Panie knihovníčky pre nich pripravili podujatie nazvané   Povesti a iné zvesti o hradoch a zámkoch.

S paniami  učiteľkami sme si najskôr  prečítali veľa zaujímavostí  o  zrúcanine hradu Branč a o Smolenickom zámku z rovnomennej  knihy  Renáty Matúškovej.  Potešilo nás, že deti informácie zaujali, a preto sme ich pozornosť preverili zábavným kvízom. Rozdelili sa do skupín a súťažili medzi sebou. Pokračovali  sme vyhľadávaním  hradov a zámkov  na Veľkej mape hradov a zámkov Slovenska.  Deti boli veľmi šikovné, víťazov sme odmenili malou pozornosťou.

Mgr. Katarína Turanská a Alena Poláková

{os-gal-5}