Víťazný návrh na mural je už známy

Verejná súťaž pre profesionálnych výtvarníkov prebiehala od 1. júna do 31. júla 2021. Do hodnotenia postúpilo 28 výtvarných návrhov od 17 autorov.

Prvé miesto a honorár 1.500 eur získali výtvarníčky Veronika Obertová a Michaela Čopíková, ktoré tvoria v umeleckom zoskupení Ové Pictures. Druhé miesto s odmenou 700 eur obsadil Emil Taschka. Na treťom sa umiestnil Dávid Pogran, ktorý dostane 300 eur.

Aplikácia muralu sa predpokladá po zavŕšení zateplenia a rekonštrukcie fasády na prelome rokov 2021 a 2022.

Tlačová správa k výsledkom výtvarnej súťaže TU.