Pozvánka na posedenie s autorkami knihy Slovensko: Legenda Lipy

Posedenie s autorkami knihy Slovensko: Legenda lipy
22.5.2018 o 17.30, Čajovňa Pohoda, Jána Mudrocha 661/12, Senica

Titul: Slovensko: Legenda Lipy (2018)

Autorky: Zuzana Palovic, PhD. & Gabriela Beregházyová, PhD.

Jazyk: slovenčina

Formát: pevná väzba, coffee table/ obrázková kniha

Veľkosť: A5

Počet strán: 210

Unikátny predajný atribút:
Prvý ucelený národný príbeh Slovenska podaný jednoduchou a pútavou formou vizuálne atraktívnej rozprávkovej knihy pre dospelých.

Kľúčová marketingová téma:
Objav tajomstvá, ktoré ukrýva srdce Európy.

Zámer knihy:
Poslaním knihy, ktorú predslovom poctil Juraj Jakubisko, je nadpriasť na dávno zabudnutú tradíciu a oživiť neviditeľné puto Slovákov so svojou krajinou. Ako každý mladý národ, tak aj Slováci potrebujú nájsť spoločnú reč, ktorá nám umožní posilniť vieru v samých seba a ktorá v nás bude živiť zodpovednosť a spolupatričnosť. Zdravé základy sebavedomého národa a krajiny spočívajú v nájdení a pestovaní toho, čo spája jej ľudí bez ohľadu na vek, vzdelanie, národnosť či vierovyznanie. Každý Slovák pozná lipu a jej srdcovitý list. Sú odkazom na našich predkov, našu podstatu a našu lásku ku Slovensku. Táto kniha prináša ucelené rozprávanie, ktoré vzbudzuje primeranú hrdosť na to, kým sme.

Zhrnutie obsahu:
Táto kniha je pozvaním na sentimentálnu cestu do vnútorného sveta Slovákov, kde sa tajomnými výklenkami vinú krehké strieborné stopy do stratenej ríše. Na jej prahu história zasadila majestátnu lipu, strážkyňu príbehu príbehov. Otvor oči a srdce kúzlu iskriacemu v hebkých dotykoch jej prstov. Vnor sa do hĺbky lipového listu, ktorá ukrýva tajomstvo ľudí zrodených na križovatke svetov.

Medzera na trhu:
Naša kniha skúma zákutia zabudnutého symbolu a ikonografie slovenského národa. Na slovenskom trhu neexistuje publikácia, ktorá by objasňovala pozadie slovenskej náklonnosti k lipe a vysvetľovala, prečo nás na každom kroku na Slovensku sprevádza jej srdcovitý list.

„Od pohanských počiatkov starých Slovanov ku príchodu kresťanstva, od prebudenia československého národa po slovenskú samostatnosť. Od vojnovej Európy k totalitnej vláde jedinej strany, od transformácie k veľkolepej metamorfóze. Lipa bola tichým svedkom slovenskej odysei. Jej nesmrteľná tradícia lemuje cestu našej národnej legendy.“