Pozvánka na posedenie s autorkami knihy Slovensko: Legenda Lipy

Pozvánka na posedenie s autorkami knihy Slovensko: Legenda Lipy

Pozvánka na posedenie s autorkami knihy Slovensko: Legenda Lipy

Posedenie s autorkami knihy Slovensko: Legenda lipy
22.5.2018 o 17.30, Čajovňa Pohoda, Jána Mudrocha 661/12, Senica

Titul: Slovensko: Legenda Lipy (2018)

Autorky: Zuzana Palovic, PhD. & Gabriela Beregházyová, PhD.

Jazyk: slovenčina

Formát: pevná väzba, coffee table/ obrázková kniha

Veľkosť: A5

Počet strán: 210

Unikátny predajný atribút:
Prvý ucelený národný príbeh Slovenska podaný jednoduchou a pútavou formou vizuálne atraktívnej rozprávkovej knihy pre dospelých.

Kľúčová marketingová téma:
Objav tajomstvá, ktoré ukrýva srdce Európy.

Zámer knihy:
Poslaním knihy, ktorú predslovom poctil Juraj Jakubisko, je nadpriasť na dávno zabudnutú tradíciu a oživiť neviditeľné puto Slovákov so svojou krajinou. Ako každý mladý národ, tak aj Slováci potrebujú nájsť spoločnú reč, ktorá nám umožní posilniť vieru v samých seba a ktorá v nás bude živiť zodpovednosť a spolupatričnosť. Zdravé základy sebavedomého národa a krajiny spočívajú v nájdení a pestovaní toho, čo spája jej ľudí bez ohľadu na vek, vzdelanie, národnosť či vierovyznanie. Každý Slovák pozná lipu a jej srdcovitý list. Sú odkazom na našich predkov, našu podstatu a našu lásku ku Slovensku. Táto kniha prináša ucelené rozprávanie, ktoré vzbudzuje primeranú hrdosť na to, kým sme.

Zhrnutie obsahu:
Táto kniha je pozvaním na sentimentálnu cestu do vnútorného sveta Slovákov, kde sa tajomnými výklenkami vinú krehké strieborné stopy do stratenej ríše. Na jej prahu história zasadila majestátnu lipu, strážkyňu príbehu príbehov. Otvor oči a srdce kúzlu iskriacemu v hebkých dotykoch jej prstov. Vnor sa do hĺbky lipového listu, ktorá ukrýva tajomstvo ľudí zrodených na križovatke svetov.

Medzera na trhu:
Naša kniha skúma zákutia zabudnutého symbolu a ikonografie slovenského národa. Na slovenskom trhu neexistuje publikácia, ktorá by objasňovala pozadie slovenskej náklonnosti k lipe a vysvetľovala, prečo nás na každom kroku na Slovensku sprevádza jej srdcovitý list.

„Od pohanských počiatkov starých Slovanov ku príchodu kresťanstva, od prebudenia československého národa po slovenskú samostatnosť. Od vojnovej Európy k totalitnej vláde jedinej strany, od transformácie k veľkolepej metamorfóze. Lipa bola tichým svedkom slovenskej odysei. Jej nesmrteľná tradícia lemuje cestu našej národnej legendy.“

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.