Rozprávky Pavla Dobšinského

Opäť k nám zavítali deti z jazykovej školy Cool school, no tentokrát sme nečítali po anglicky. Keďže 16. marca si pripomíname 190. výročie narodenia Pavla Dobšinského, venovali sme sa práve jemu. Diela nášho najznámejšieho zberateľa ľudových rozprávok si deti i dospelí čítajú dodnes. Inak tomu nebolo ani v prípade malých angličtinárov. Spoločne sme si prešli viaceré Dobšinského rozprávky a vybrali sme jednu z nich – Zlatovlásku. Započúvali sme sa do príbehu dievčiny so zlatými vlasmi a úsmevom, pri ktorom jej z úst kvitli ruže. Napriek všetkým strastiam, ktorými spolu s bračekom musela prejsť, dobro zvíťazilo nad zlom a ona sa stala kráľovičovou ženou. Postava Zlatovlásky deti natoľko inšpirovala, že sa ju snažili čo najvernejšie zachytiť na výkres. Výsledné práce boli zaradené do výtvarnej súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského.

Jana Báňayová

{gallery}20180320_dobsinsky{/gallery}