Rozprávky Pavla Dobšinského

Rozprávky Pavla Dobšinského

Opäť k nám zavítali deti z jazykovej školy Cool school, no tentokrát sme nečítali po anglicky. Keďže 16. marca si pripomíname 190. výročie narodenia Pavla Dobšinského, venovali sme sa práve jemu. Diela nášho najznámejšieho zberateľa ľudových rozprávok si deti i dospelí čítajú dodnes. Inak tomu nebolo ani v prípade malých angličtinárov. Spoločne sme si prešli viaceré Dobšinského rozprávky a vybrali sme jednu z nich – Zlatovlásku. Započúvali sme sa do príbehu dievčiny so zlatými vlasmi a úsmevom, pri ktorom jej z úst kvitli ruže. Napriek všetkým strastiam, ktorými spolu s bračekom musela prejsť, dobro zvíťazilo nad zlom a ona sa stala kráľovičovou ženou. Postava Zlatovlásky deti natoľko inšpirovala, že sa ju snažili čo najvernejšie zachytiť na výkres. Výsledné práce boli zaradené do výtvarnej súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského.

Jana Báňayová

 

{gallery}20180320_dobsinsky{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.