S literatúrou v ďalšom zariadení pre seniorov

Po augustovej prestávke sme pokračovali v snahe priniesť literatúru do zariadení pre seniorov.

Veď ak seniori nemôžu prísť za literatúrou do Záhorskej knižnice, príde literatúra za nimi. Tentoraz sme zamierili do DSS Senica. V stredu 4. septembra 2019 si čítanie metodičky Záhorskej knižnice Andrey Sadloňovej vypočulo 18 klientov zariadenia. Opäť sme zostali verní téme Záhoria – po Elovi Šándorovi a jeho Svákovi Raganovi prišiel rad na Štefana Moravčíka a Zlatú knihu Záhoria. Počas podujatia vládla v priestoroch knižnice zariadenia príjemná a uvoľnená atmosféra. Inak sa nedalo, veď poslucháčmi boli najmä Záhoráci a metodička čítala humorné príbehy zo Záhoria! Seniori súhlasne prikyvovali, keď sa hovorilo o tom, ako deti v minulosti pomáhali rodičom s opatrovaním zvierat či hrabaním sena. Ej, keby dnešné deti vedeli, koľko povinností museli seniori počas svojho detstva zvládnuť! Informácia o našej aktivite oslovila aj redaktorku RTVS Zdenku Cigánkovú, ktorá sa na čítaní zúčastnila a pripravila z nej krátku reportáž do rozhlasového vysielania RTVS. Sľubujeme, že nezaspíme na vavrínoch a tešíme sa na ďalšie stretnutia. Veď literatúry v živote nie je nikdy dosť – v tom našom i v životoch seniorov.

{os-gal-37}