Slávnostný zápis osobností so zásluhami o rozvoj LSLN do Pamätnej knihy Senice

Slávnostný zápis osobností so zásluhami o rozvoj LSLN do Pamätnej knihy Senice

Vo štvrtok 1. decembra 2016 na poludnie sa v obradnej sieni Mestského úradu v Senici uskutočnil slávnostný zápis osobností so zásluhami o rozvoj  celoštátnej autorskej súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského do Pamätnej knihy mesta Senica. Primátor Senice Mgr. Branislav Grimm ocenil, že súťaž s poslaním pomáhať pri raste literárnym talentom si našla v Senici miesto, úspešne sa rozvinula z okresnej až na celoštátnu, oslavuje 30-ročné jubileum ako zmysluplný a naďalej perspektívny projekt.

Za Trnavský samosprávny kraj sa zúčastnila riaditeľka odboru kultúry PhDr. Ľubica Malá, za Spoločnosť Ladislava Novomeského v Bratislave tajomníčka Mgr. Zlatica Beňová, za senický Klub Spoločnosti L.N. RSDr. Milina Rosová, ktorej spomienky na rodinu Ladislava Novomeského zazneli v obradnej sieni. Do Pamätnej knihy mesta Senica zapísali aj ďalších jednotlivcov a inštitúcie - Spolok slovenských spisovateľov,  Literárne a informačné centrum, Záhorskú knižnica Senica s riaditeľkou Mgr. Katarínou Soukupovou, pani Milinu Rosovú, PhDr. Ľubicu Malú, Jána Tazberíka, básnika Pavla Stanislava Pius, básnika, prekladateľa a iniciátora vzniku súťaže, senického rodáka Jána Majerníka, predsedu poroty XXX. Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2016 – spisovateľa, vysokoškolského pedagóga, docenta Petra Valčeka, niekdajších porotcov - Jána Beňa , pedagóga a spisovateľa zo Skalice Jozefa Špačka,  pani Evu Perneckú za osvetárov, porotkyňu, prekladateľku a vydavateľku Jelu Mlčochovú, spisovateľov  Petra Andrušku, Jozefa Puškáča, Mariána Hatalu, knihovníčky Emíliu Šebestovú, Alenu Kulíškovú i bývalú riaditeľku Okresnej knižnice v Senici Mgr. Elenu Sochorovú.
Slávnosť moderovala Viera Barošková, báseň Ladislava Novomeského zarecitovala pani Beáta Kádeková a v hudobnom programe vystúpili i úspešné klaviristky zo Základnej umeleckej školy v Senici.

Text a foto: Milan Soukup

 

{gallery}20161201_lsln/msu{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu.

Heslo je Vaše priezvisko s diakritikou.

Napríklad Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.

Po prihlásení sa sa Vám zobrazí zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane zakliknite knihy, ktoré chcete predĺžiť, a kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

 Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v Online katalógu (alebo cez webstránku sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vám vypíše, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená”, a podľa tejto informácie si môžete obsadenú knihu jedným klikom rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnako jedným klikom môžete objednať.

Rezervovať knihu je taktiež možné mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás mailom informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg alebo cez webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho okna napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené,, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI Vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.