Staré stromy v Senici podnietili k zamysleniu

Staré stromy v Senici podnietili k zamysleniu

Prvé podujatie v rámci nového cyklu Mosty k senickej minulosti máme úspešne za sebou. Téma Staré stromy v Senici v utorok 24. septembra zaujala a spojila milovníkov životného prostredia s nadšencami histórie.

S Dankou Ševčíkovou z o. z. KOZEL a Michalom Kuzmom, jedným z najlepších arboristov na Slovensku, sme spoznávali životné osudy viac ako 100-ročných stromov. Rastú blízko nás, a napriek tomu o nich tak málo vieme, tak málo pre ne robíme. Pýtali sme sa a hľadali odpovede na otázky: Akú cenu majú pre nás staré stromy? Môžeme ich nahradiť novými? Sme my ako obyvatelia mesta tolerantní k starším drevinám? Aká budúcnosť čaká staré senické stromy? Chvíľami do rozprávania vstupovali ďalší hostia, ktorí majú k téme čo povedať: Juraj Kabát z o. z. KOZEL a Ján Hromek, znalec histórie Senice. Výsledkom bolo pútavé rozprávanie, pri ktorom sme sa chvíľami smiali, chvíľami premýšľali, ako nepodľahnúť pesimizmu. V každom prípade, podujatie Staré stromy v Senici prinieslo veľa podnetných myšlienok a úspešne odštartovalo cyklus Mosty k senickej minulosti.

{os-gal-39}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.