Trocha steampunku v našej knižnici

„Niekedy treba opustiť vychodené chodníčky,“ povedali sme si v knižnici a pozvali na stretnutie Petra Jelínka, autora steampunkovej literatúry. Steampunk sa označuje ako subžáner fantasy a kulisu v príbehoch tvoria technológie založené na pare. Spomeňte si na trikové filmy Karla Zemana či na film Adéla ešte nevečerala - aj tie využívali prvky steampanku. Málokto vie, že za praotcov steampunku sa považujú Jules Verne a H. G. Wells.

V piatok 9. októbra 2020 uviedol Peter Jelínek všetkých prítomných do sveta alternatívnej histórie, porozprával o svojich hrdinoch i o tom, že steampunk nie je záležitosťou výhradne literatúry, ale zasahuje aj do životného štýlu či obliekania svojich priaznivcov. Nové príbehy plné napätia, alternatívnej histórie a dobrodružstva už má Peter premyslené, nám zostáva už len tešiť sa na jeho ďalšiu knihu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.