Štefanková, Petra: Moje malé more

Ilustrátorka a grafická dizajnérka Petra Štefanková predstavuje autorskú detskú knihu Moje malé more z produkcie vlastného vydavateľstva. Ilustrácia má kvalitu súborného diela grafických listov, dopĺňa poetický text a dáva priestor fantázii čitateľa na jeho ďalšiu interpretáciu. Obraz je tvorený modernými technologickými postupmi 3D modelovaním v počítači. Tento prístup a výtvarný štýl si získal odborníkov v zahraničí a ocenila ho aj televízia Channel 4 v súťaži 4Talent v roku 2007. Ilustrácie z tejto knihy sa umiestnili medzi ocenenými v súťaži časopisu o výtvarnom umení Creative Quarterly 42 v New Yorku v roku 2015. Text ponúka jednoduchý hravý príbeh o chlapcovi, ktorý sníva, že je kapitán na mori a zachráni veľrybu pred pirátmi. Dôraz je na pozitívnom vzťahu k zvieratám a prírode, umocňuje detskú predstavivosť.