O Agáte i Konválii s Denisou Fulmekovou

O Agáte i Konválii s Denisou Fulmekovou

Vo štvrtok 27. mája 2021 sme privítali literátku a poetku Denisu Fulmekovú. 

Matúš Nižňanský v úlohe moderátora spisovateľku dôkladne vyspovedal, zaujímal sa nielen o zatiaľ posledné dielo Agáta - čarodejnicu nenecháš nažive. Denisa Fulmeková sa veľmi ochotne vrátila aj ku svojim predchádzajúcim knihám, napríklad Konválii, ktorá zvíťazila v Knihe Záhoria 2016. Opísala v nej príbeh vlastnej rodiny, príbeh vzťahu starej mamy Valérie a biologického starého otca, františkána a predstaviteľa katolíckej moderny Rudolfa Dilonga. Porozprávala o svojom vzťahu k nemu i o listoch pokropených slzami, ktoré sú súčasťou pozostalosti po starej mame.

Ako absolventka žurnalistiky sa literatúre venuje v slobodnom povolaní. Na svojom konte má zbierku poézie, poviedok, knihy pre deti a mládež., zaujíma ju i magický svet bylín a sviatkov.

Stretnutie s Denisou Fulmekovou vrátilo po dlhých mesiacoch do priestorov Záhorskej knižnice debaty o literatúre. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.