Súťažné práce Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2017 sú v rukách poroty

Súťažné práce Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2017 sú v rukách poroty

Hoci zborník prác ocenených autorov z Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2016 je ešte súčasťou súboru 53 kníh a publikácií v čitateľskej ankete o KNIHU ZÁHORIA 2016, ktorej výsledky vyhlásime v Skalici 25. októbra, súťažné práce LSLN 2017 už sú v rukách a pod drobnohľadom porotcov. Aby sa azda raz tie najlepšie dostali do ďalšieho zborníka LSLN.

Organizátori tohto roku do uzávierky (30. septembra 2017) dostali  spolu od 205 autorov 432 prác. Kto posudzuje mieru talentu tých, ktorí sa odhodlali dať si otestovať odborníkmi svoje kvality a ísť s kožou na trh? Poetické práce (prišlo ich od 97 autorov spolu 276) v troch vekových kategóriách  posudzujú  už osvedčená v porote v Senici viac rokov pôsobiaca poetka Dana Podracká a po prvýkrát do poroty pozvaná Eva Tomkuliaková. Prozaických prác prišlo do Záhorskej knižnice spolu 156 od 108 autorov. Ich úroveň skúmajú spisovatelia Iris Kopcsayová a Pavel Rankov.
Najviac prác do XXXI. ročníka LSLN 2017 prišlo v II. kategórii (stredoškolákov) v poézii (115 od 36 autorov) a najmenej – v próze III. kategórie (dospelých) – 30 od 17 autorov.
Výsledky vyhlásia a ceny odovzdajú organizátori v Senici v tradičnom termíne – prvý štvrtok decembra, teda 7. 12. 2017. Pri hodnotení prác želáme porotcom úspešné rozhodovanie a už teraz sa tešíme i na nové talenty, ktorým Literárna Senica Ladislava Nomeského 2017 pomôže pri rozvoji a napredovaní.

Text a foto: Milan Soukup

 

Súťažné práce Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2017 sú v rukách poroty

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.