Súťažné práce Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2017 sú v rukách poroty

Hoci zborník prác ocenených autorov z Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2016 je ešte súčasťou súboru 53 kníh a publikácií v čitateľskej ankete o KNIHU ZÁHORIA 2016, ktorej výsledky vyhlásime v Skalici 25. októbra, súťažné práce LSLN 2017 už sú v rukách a pod drobnohľadom porotcov. Aby sa azda raz tie najlepšie dostali do ďalšieho zborníka LSLN.

Organizátori tohto roku do uzávierky (30. septembra 2017) dostali  spolu od 205 autorov 432 prác. Kto posudzuje mieru talentu tých, ktorí sa odhodlali dať si otestovať odborníkmi svoje kvality a ísť s kožou na trh? Poetické práce (prišlo ich od 97 autorov spolu 276) v troch vekových kategóriách  posudzujú  už osvedčená v porote v Senici viac rokov pôsobiaca poetka Dana Podracká a po prvýkrát do poroty pozvaná Eva Tomkuliaková. Prozaických prác prišlo do Záhorskej knižnice spolu 156 od 108 autorov. Ich úroveň skúmajú spisovatelia Iris Kopcsayová a Pavel Rankov.
Najviac prác do XXXI. ročníka LSLN 2017 prišlo v II. kategórii (stredoškolákov) v poézii (115 od 36 autorov) a najmenej – v próze III. kategórie (dospelých) – 30 od 17 autorov.
Výsledky vyhlásia a ceny odovzdajú organizátori v Senici v tradičnom termíne – prvý štvrtok decembra, teda 7. 12. 2017. Pri hodnotení prác želáme porotcom úspešné rozhodovanie a už teraz sa tešíme i na nové talenty, ktorým Literárna Senica Ladislava Nomeského 2017 pomôže pri rozvoji a napredovaní.

Súťažné práce Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2017 sú v rukách poroty