Symbolicky sa pripájame k Týždňu slovenských knižníc 2021

Začiatok marca patrí Týždňu slovenských knižníc, ktorý každoročne vyhlasujú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Kým pred rokom sme čitateľom ponúkli atraktívny program plný stretnutí s literárnymi tvorcami, v tomto roku sa k celoslovenskej aktivite pridávame skôr symbolicky.

Nemôžeme vám ponúknuť príjemné stretnutia plné literatúry či priateľské debaty, na ktoré ste boli zvyknutí. Uvedomujeme si, že online aktivity nenahradia bohatý program naživo, minimálne sa však o to neustále pokúšame.

■ V pondelok 1. marca o 13 h otvorili TSK ministerka kultúry SR Natália Milanová a predsedovia oboch profesijných knihovníckych združení. Video si môžete pozrieť TU.

■ Na náš web pridávame nové kvízy, najnovší prírastok sú práve tie literárne. Vyskúšajte ich, zabavíte sa a možno i niečo dozviete. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach, neustále tam pripravujeme zaujímavé súťaže.

■ V piatok 5. 3. zverejníme video-literárnu inšpiráciu vo forme eseja Pavla Tomašoviča na motívy poviedok nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Jorgeho Luisa Borgesa. Text je voľným pokračovaním diel Babylonská knižnica a Kniha z piesku. Video bude k dispozícii od 5. 3. 2021 od 8.00 na linku ">TU.

.