Symbolicky sa pripájame k Týždňu slovenských knižníc 2021

Symbolicky sa pripájame k Týždňu slovenských knižníc 2021

Začiatok marca patrí Týždňu slovenských knižníc, ktorý každoročne vyhlasujú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Kým pred rokom sme čitateľom ponúkli atraktívny program plný stretnutí s literárnymi tvorcami, v tomto roku sa k celoslovenskej aktivite pridávame skôr symbolicky. 

Nemôžeme vám ponúknuť príjemné stretnutia plné literatúry či priateľské debaty, na ktoré ste boli zvyknutí. Uvedomujeme si, že online aktivity nenahradia bohatý program naživo, minimálne sa však o to neustále pokúšame.

■ V pondelok 1. marca o 13 h otvorili TSK ministerka kultúry SR Natália Milanová a predsedovia oboch profesijných knihovníckych združení. Video si môžete pozrieť TU.

■ Na náš web pridávame nové kvízy, najnovší prírastok sú práve tie literárne. Vyskúšajte ich, zabavíte sa a možno i niečo dozviete. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach, neustále tam pripravujeme zaujímavé súťaže.

■ V piatok 5. 3. zverejníme video-literárnu inšpiráciu vo forme eseja Pavla Tomašoviča na motívy poviedok nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Jorgeho Luisa Borgesa. Text je voľným pokračovaním diel Babylonská knižnica a Kniha z piesku. Video bude k dispozícii od 5. 3. 2021 od 8.00 na linku ">TU.

.

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.