Týždeň slovenských knižníc - Maľované rozprávky - Po stopách Pavla Dobšinského

Týždeň slovenských knižníc - Maľované rozprávky - Po stopách Pavla Dobšinského

Vo štvrtok 16. marca 2017 popoludní sa v detskom oddelení Záhorskej knižnice skupinka tretiakov v sprievode učiteľky Moniky Lankovej zo  IV. Základnej školy v Senici zapojila do Týždňa slovenských knižníc v tvorivej dielni pre žiakov školskej družiny. S knihovníčkou Gabrielou Rehušovou mladšou si deti čítali z rozprávok Pavla Dobšinského. O prečítanom spolu krátko hovorili a nakoniec sa niektorí podujali z vystrihovaniek podľa prečítaných rozprávok vytvoriť obrázok.

Knižnica bola pre mnohé deti zo IV. ZŠ v Senici lákadlom aj z hľadiska vlastných čitateľských ambícií. Hoci sa čítali najmä Dobšinského rozprávky – Tri stromy, Tri citróny alebo Janko Hraško, deti si v regáloch detského oddelenia hľadali aj inú lákavú literatúru. Najmä najnovšie príhody Harryho Pottera a knižky, v ktorých sú kúzla.
Tí, ktorí ešte nepatria medzi pravidelných návštevníkov Záhorskej knižnice v Senici, využili možnosť  - v Týždni slovenských knižníc sa do nej zapísať zdarma a domov si niesli aj novučičký čitateľský preukaz a prvé výpožičky.
Kto mal trpezlivosti viac ako iní, tomu sa podarilo z vystrihnutých dielikov poskladať a na výkres nalepiť podľa prečítaného obrázok inšpirovaný tvorbou nášho najslávnejšieho rozprávkara Pavla Dobšinského.

Text a foto: Milan Soukup

 

{gallery}20170317_tsk1{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.