Týždeň slovenských knižníc v Senici - Zábavno-súťažné predpoludnie

Vo štvrtok 8. marca 2018 predpoludním sa v oddelení pre deti a mládež Záhorskej knižnice v Senici mladí čitatelia tetami knihovníčkami Janou Báňayovou, Gabikou Rehušovou a ich ďalšími kolegyňami nechali inšpirovať k súťažno-zábavným hrám, pohybovým aktivitám a výtvarnej tvorivosti. Za všetkým však boli aj knihy, rozprávky a tajomstvá v nich ukryté.

Deti si pri predstavovaní sa navzájom cibrili i pamäť a oživovali pozornosť. V tímoch si potom otestovali svoju vynaliezavosť už pri voľbe tímového názvu. Tím s názvom Zmrzlinové more obsadil s 18 bodmi 1. miesto, Vlci so 16 bodmi 2. miesto a Zvieratá s 15 bodmi 3. miesto.
Aj priamo v súťažnej hre museli aktívne spolupracovať a spoliehať sa jeden na druhého, ak chceli správne rozlúštiť názvy rozprávok, poskladať rozprávkové puzzle, nájsť v názvoch skryté chyby. Ale, ak chceli z kociek postaviť čo možno najväčšiu vežu, ktorá aspoň 5 sekúnd vydrží stáť, tiež museli byť šikovní a tímovo spolupracovať.
Najviac tvorivosti potom deti prejavili v práci s lepom, nožničkami, farebnými papiermi a svojou fantáziou, keď sa rozhodli, že k prichádzajúcej jari pomôžu knižnicu vyzdobiť motýlikmi či lienkami. Aj pri tejto spoločnej výtvarnej činnosti našli deti v tetách knihovníčkach trpezlivé a skúsené partnerky a v tíme sa osvedčili novonadobudnutí kamaráti, keď bolo treba tu a tam čosi dokončiť. Tu ozdôbku na krídla motýľa, tam lienkovskú hlavičku a podobne. Súťažno-zábavné predpoludnie prinieslo do knižnice s jarou prichádzajúce inšpirácie a pre deti nové čitateľské podnety.

{gallery}20180308_rozpravkar{/gallery}