Už nielen na FB, ale aj na Instagrame!

Už nielen na FB, ale aj na Instagrame!

Rozšírili sme ponuku sociálnych sietí, na ktorých môžete nájsť Záhorskú knižnicu. Nečakajte však žiadnu povinnú jazdu, už teraz obsahuje náš Ig aktuality, upútavky na nové knihy vo fonde a recenzie. A to nielen na čerstvé novinky, ale v cykle Zo zaprášenej poličky hľadáme pre Vás poklady, o ktorých možno ani neviete. Príklad? Knihovník Matúš Nižňanský, ktorý sa o Ig stará, objavil útlu knižku Výstrel z motyky. Vyšla rok po nežnej revolúcii a doslova vystrelila medzi mladých ľudí troch výnimočných básnikov – Maroša Bančeja, Jozefa Urbana a Jána Litváka. Sledovať Záhorskú knižnicu na Instagrame sa jednoducho oplatí!

Záhorská knižnica na Instagrame TU

{os-gal-79}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.