V stredu 27. 1. 2021 otvárame výdajné okienko

V stredu 27. 1. 2021 otvárame výdajné okienko

Od stredy 27. 1. 2021 otvárame v obmedzenom režime: v čase od 8 h do 16 h môžete prostredníctvom výdajného okienka vrátiť požičané knihy a vyzdvihnúť si knihy, ktoré ste si vopred objednali mailom alebo telefonicky. 

Objdnávať knihy môžete už od pondelka 25. 1. 2021, na výdaj budú pripravené v stredu. Pri objednávaní počas ďalších dní platí, že požadované knihy si môžete vyzdvihnúť nasledujúci pracovný deň. Objednávky prijímame mailom alebo telefonicky (počas pracovných dní od 8 h do 16 h).

Ak neviete presný názov knihy, ktorú by ste si chceli požičať, môžete si pomôcť online katalógom TU. Maximálny počet kníh na výdaj: 5 ks.

Vstup do budovy Záhorskej knižnice nie je možný až do odvolania.

Pri vstupe do vonkajšieho areálu Záhorskej knižnice žiadame dodržiavať všetky hygienické opatrenia.

Upozorňujeme, že vstúpiť do areálu Záhorskej knižnice môže len:

1) osoba, ktorá sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonaného v období od 18. januára 2021,

2) osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace,

3) osobu, ktorá sa preukáže, že jej bolo diagnostikované ochorenie COVID-19 v období od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021.

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.