Vianočné dielničky

Vianočné dielničky

Dobrá nálada, plno usmiatych tváričiek a trblietky všade...Také boli vianočné dielničky v našej knižnici. Rozbehli sme sa 4.12.2017, keď prišli druháci z I. základnej školy zo Senice. Zahrali sme sa na nebeský orchester a precvičili sme si tak hudobné nástroje, no najmä postreh. Spoločne sme vyrábali farebných anjelikov, ktorými sme vyzdobili vianočný stromček v knižnici.

5.12. nás navštívili sekundáni zo senického gymnázia a zdobili sme veľké vianočné stromčeky rôznymi farebnými ozdobami, papierikmi, glitrami. 8.12. sme sa do zdobenia pustili i s detičkami z materských a základných škôl, a to už trblietky lietali naozaj všade. Deti vytvorili originálne vianočné stromčeky a čitatelia sa z nich môžu tešiť v každom oddelení knižnice. 11.12. sa o nebeskú výzdobu postarali opäť gymnazisti, s ktorými sme vyrobili bielych anjelikov a dozdobili nimi detské oddelenie. Každý si odniesol svojho anjelika aj domov. Sme radi, že v tomto vianočnom zhone sme sa všetci nachvíľu zastavili a vychutnali si čaro Vianoc v pohode a vo veselej nálade.

Jana Báňayová

 

{gallery}20171219_dielnicky{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu.

Heslo je Vaše priezvisko s diakritikou.

Napríklad Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.

Po prihlásení sa sa Vám zobrazí zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane zakliknite knihy, ktoré chcete predĺžiť, a kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

 Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v Online katalógu (alebo cez webstránku sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vám vypíše, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená”, a podľa tejto informácie si môžete obsadenú knihu jedným klikom rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnako jedným klikom môžete objednať.

Rezervovať knihu je taktiež možné mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás mailom informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg alebo cez webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho okna napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené,, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI Vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.