Vianočné dielničky

Vianočné dielničky

Dobrá nálada, plno usmiatych tváričiek a trblietky všade...Také boli vianočné dielničky v našej knižnici. Rozbehli sme sa 4.12.2017, keď prišli druháci z I. základnej školy zo Senice. Zahrali sme sa na nebeský orchester a precvičili sme si tak hudobné nástroje, no najmä postreh. Spoločne sme vyrábali farebných anjelikov, ktorými sme vyzdobili vianočný stromček v knižnici.

5.12. nás navštívili sekundáni zo senického gymnázia a zdobili sme veľké vianočné stromčeky rôznymi farebnými ozdobami, papierikmi, glitrami. 8.12. sme sa do zdobenia pustili i s detičkami z materských a základných škôl, a to už trblietky lietali naozaj všade. Deti vytvorili originálne vianočné stromčeky a čitatelia sa z nich môžu tešiť v každom oddelení knižnice. 11.12. sa o nebeskú výzdobu postarali opäť gymnazisti, s ktorými sme vyrobili bielych anjelikov a dozdobili nimi detské oddelenie. Každý si odniesol svojho anjelika aj domov. Sme radi, že v tomto vianočnom zhone sme sa všetci nachvíľu zastavili a vychutnali si čaro Vianoc v pohode a vo veselej nálade.

Jana Báňayová

 

{gallery}20171219_dielnicky{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.