Vyhodnotenie Knihy Záhoria 2018 ako príjemné stretnutie priateľov Záhoria i literatúry

Vyhodnotenie Knihy Záhoria 2018 ako príjemné stretnutie priateľov Záhoria i literatúry

Ak sa v priestoroch Záhorskej galérie Jána Mudrocha stretnú príjemní ľudia, kvalitná literatúra zo Záhoria a hudobné umenie, vznikne podujatie, ktoré poteší azda všetkých zúčastnených.

V piatok 25. októbra 2019 sa konalo slávnostné vyhodnotenie 11. ročníka súťaže Kniha Záhoria 2018. Prišli vzácni hostia – primátor hostiteľského mesta Senica Martin Džačovský, za TTSK jeho podpredseda Pavol Kalman a Ľubica Malá z oddelenia kultúry a športu TTSK, primátor Šaštína-Stráží Jaroslav Suchánek, riaditeľ Knižnice Juraja Fándlyho Trnava Pavol Tomašovič, riaditelia usporiadateľských inštitúcií Silvia Sameková, Roman Popelár a Viera Drahošová, autori nominovaných kníh i tých, ktoré sa do finálovej 12-ky nedostali. Veľmi milo prekvapil i záujem verejnosti, priestory Záhorskej galérie sa zaplnili do posledného miesta. Úlohy moderátorky sa na pozvanie Záhorskej knižnice zhostila Bibiana Ondrejková a urobila tak s komunikatívnosťou a ľahkosťou jej vlastnou. Bibka je Seničanka, podujatie jej poskytlo príležitosť na nostalgický návrat tam, kde vyrastala. Vyznala sa zo spomienok, ktoré ju spájajú so Senicou, Šaštínom-Strážami či Borským Sv. Jurom. Otvorenosť a úprimnosť moderátorky našla veľmi pozitívnu odozvu u všetkých prítomných, obecenstvo sa bavilo i pozorne počúvalo. Vyhlasovanie ocenených autorov dopĺňali ukážky z víťazných kníh, vybrala a predniesla ich Andrea Sadloňová, metodička Záhorskej knižnice. O hudobný program sa postarali žiaci Základnej umeleckej školy Alica Záhumenská, Matúš Sivoň a Katarína Sadloňová za sprievodu pedagogičky Mirky Gáfrikovej.

11. ročník súťaže Kniha Záhoria 2018 je za nami. Vďaka všetkým zúčastneným sa slávnostné vyhodnotenie bude spájať s pohodou, priateľstvom a žičlivou atmosférou, ktorá v Záhorskej galérii Jána Mudrocha vládla od prvej minúty. Svedčí o tom aj fotogaléria z podujatia.

Výsledky Knihy Záhoria 2018

O poradí rozhodlo celkovo 1 221 hlasov, z toho 958 čitatelia odovzdali prostredníctvom samostatného webu Kniha Záhoria 2018

1. miesto Štefan Ovečka a spoluatorky Silvia Suchá a Mária Macejková: Šaštín-Stráže, spolu 349 hlasov

2. miesto Jozef Baláž: Škola včera a dnes, spolu 287 hlasov

3. miesto Terézia Kvapilová: Hraničná čiara života, 167 hlasov

foto: ravando mexa

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.