XXXI. Literárna Senica Ladislava Novomeského 2017 Miriam Krivosudská z Hronských Kľačian - Čestné uznanie v II. kategórii za prózu

16-ročná Miriam Krivosudská je študentkou v sexte Gymnázia Andreja Vrábla v Leviciach. Po maturite by rada študovala grafický dizajn. Symbolickú charakteristiku samej seba pomocou slov začínajúcich sa hláskami jej krstného mena vyriešila takto. Citujem:
„Možno impozantnejšiu reakciu inokedy aplikujem. Možno.“

Ako si tohto roku pracovala na sebe, aby si bola v Senici úspešná?
- Píšem, stále píšem, aj keď väčšina nápadov skončí v koši.

Kniha, ktorá ťa naposledy výnimočne oslovila?
- Príbeh služobníčky od Margaret Atwoodovej. Kniha ma oslovila vďaka stále aktuálnej téme ohrozenia slobody totalitným režimom. Je to ako varovný prst a upozornenie, že stratiť slobodu je jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať.

O čie rady sa pri literárnom raste opierala?
- O rady Mgr. Márie Makovej.

Ak zbieraš už námet na svoju prvú knihu, o čom bude?
- Ak raz prekonám svoju lenivosť a výsledok bude dosť dobrý na to, aby uzrel svetlo sveta, pôjde pravdepodobne o zbierku poviedok z prostredia mladých ľudí.

Čo želáš rovesníkom, ktorí sa zúčastnili na XXXI. Literárnej Senici Ladislava Novomeského?
- Len to najlepšie.

S akým ohlasom u poroty sa tvorba Miriam stretla?
„ Miriam Krivosudská napísala zaujímavým spôsobom krátky príbeh v prvej osobe mužského rodu. Páči sa mi zvolená forma, dobre sa to čítalo, treba písať ďalej.“ Zdôverila sa v hodnotení porotkyňa Iris Kopcsayová.