XXXII. LITERÁRNA SENICA LADISLAVA NOVOMESKÉHO 2018 - Jozef Lukačovič - 2. miesto v I. kategórii za prózu

Jozef Lukačovič študuje na Gymnáziu Jána Hollého v Trnave – je tercián. Spisovateľ Marek Vadas o jeho ocenenom texte v hodnotení zaznamenal: „Próza (Hon na bosorky) z dôverne známeho školského prostredia je písaná ľahko, jednoduchým jazykom a predsa pôsobí silným dojmom.

Zamyslenie nad toleranciou, postavené na konkrétnom príklade, zaujme nielen svojím morálnym postojom, ale aj prenikavým postrehom a nezvyklou analógiou.“ A ešte slová porotkyne Sone Uríkovej na Jozefovu adresu: „Tak ako pri Marianne Ibrahimi aj druhý ocenený prináša tému šikanovania. Nie tak detailne a s novým pohľadom, ocenili sme ale vyzretý jazyk a reflektívnosť textu, či zaujímavý zvrat v texte, rovnako aj aktuálnosť tematiky.“

K oceneniu blahoželáme.

Fotografie Jozefa Lukačoviča zachytávajú 6. decembra jednak na rozborovom seminári ocenených autorov s porotcami v Záhorskej knižnici v Senici a tiež pri vyhlásení výsledkov Literárnej Senice L.N. 2018 v Základnej umeleckej škole v Senici.

FOTO: MILAN SOUKUP, JÚLIA KUBÍKOVÁ

{gallery}20181207_lsln_lukacovic{/gallery}