Z rozprávky do rozprávky

Z rozprávky do rozprávky

Kto by nemal rád rozprávky? Oddávna si ich rozprávajú celé generácie a odovzdávajú z pokolenia na pokolenie. Sú nevyčerpateľnou studnicou každého národa. Práve s rozprávkami v rámci cyklu Z rozprávky do rozprávky strávia u nás deti niekoľko dopoludní. Spoločne prejdeme viacerými druhmi rozprávok, dozvieme sa niečo nové a preveríme si nielen svoje znalosti, ale i pamäť. Pritom si zasúťažíme a zažijeme kopec zábavy.

Prvý marcový týždeň nás navštívili žiaci 1. a 4. ročníka zo Základnej školy s materskou školou Cerová. Poznali nespočetné množstvo rozprávok a ako bolo vidieť, niektorí sú naozaj výborní čitatelia. Na základe rozprávkových príbehov sa rozdelili do troch družstiev. Nebolo to však také jednoduché. Členovia jednotlivých skupín sa museli najskôr nájsť pomocou kartičiek s indíciami z rozprávky. Všetkým sa to podarilo a každá skupinka mohla začať plniť jednotlivé úlohy. Vyriešiť osemsmerovku či podľa nájdených indícií uhádnuť rozprávkovú postavu niekedy dá poriadne zabrať. No zvládli to všetci. Pomenovať rozprávku na obrázku už bola hračka. Výsledky zamiešala dramatizácia rozprávky, ktorú predviedli súťažiaci svojim protihráčom. Žiaci tu ukázali nielen svoju fantáziu, ale aj obsahovú znalosť rozprávky. Za svoje výborné výkony si zaslúžili okrem potlesku i sladké odmeny. Úsmev a spokojné tváričky detí boli zase tou najväčšou odmenou pre nás, knihovníčky.

Jana Báňayová, Gabika

 

{gallery}20180305_rozpravky{/gallery}

#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...

#pomoc

Neviete si rady?

Ako predĺžiť výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalóg a prihláste sa do Vášho konta nasledovne:

ID používateľa je číslo na čiarovom kóde Vášho preukazu;
heslo je v tvare RRMMDD + iniciály priezviska a mena.
Napríklad Jozef Mrkvička, narodený 7.4.1975, bude mať heslo v tvare 750407MJ.
Ak sa Vaše meno alebo priezvisko začína na "Ch", v hesle použite "C".


Ak výpožičku nie je možné predĺžiť, musíte prísť s knihou do knižnice.

Môžem si nechať rezervovať konktrétnu knihu?

Svoju rezerváciu oznámte do knižnice buď mailom na kniznica@zahorskakniznica.eu alebo telefonicky do príslušného oddelenia. V prípade, že je kniha dostupná, knihovníci Vám ju odložia. Ak sa jedná o dokument, ktorý má požičaný iný čitateľ, budeme Vás informovať, keď bude kniha pre Vás pripravená.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti kliknite na Katalógy/Periodiká, potom na odkaz Online katalóg. Do okna Vyhľadať napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na Hladať. Ak sú kritériá na vyhľadávanie príliš všeobecné (napr. autorov s daným priezviskom je viacero), v stĺpci v ľavej časti vyberte požadovaného autora. V zázname zobrazených kníh je uvedené, v ktorom oddelení sa kniha nachádza, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli aj mailový kontakt, knižnično-informačný systém Virtua Vás automaticky krátko pred uplynutím výpožičnej doby na túto skutočnosť upozorní. Mail znamená upozornenie, že onedlho prekročíte výpožičnú dobu.