Z rozprávky do rozprávky

Kto by nemal rád rozprávky? Oddávna si ich rozprávajú celé generácie a odovzdávajú z pokolenia na pokolenie. Sú nevyčerpateľnou studnicou každého národa. Práve s rozprávkami v rámci cyklu Z rozprávky do rozprávky strávia u nás deti niekoľko dopoludní. Spoločne prejdeme viacerými druhmi rozprávok, dozvieme sa niečo nové a preveríme si nielen svoje znalosti, ale i pamäť. Pritom si zasúťažíme a zažijeme kopec zábavy.

Prvý marcový týždeň nás navštívili žiaci 1. a 4. ročníka zo Základnej školy s materskou školou Cerová. Poznali nespočetné množstvo rozprávok a ako bolo vidieť, niektorí sú naozaj výborní čitatelia. Na základe rozprávkových príbehov sa rozdelili do troch družstiev. Nebolo to však také jednoduché. Členovia jednotlivých skupín sa museli najskôr nájsť pomocou kartičiek s indíciami z rozprávky. Všetkým sa to podarilo a každá skupinka mohla začať plniť jednotlivé úlohy. Vyriešiť osemsmerovku či podľa nájdených indícií uhádnuť rozprávkovú postavu niekedy dá poriadne zabrať. No zvládli to všetci. Pomenovať rozprávku na obrázku už bola hračka. Výsledky zamiešala dramatizácia rozprávky, ktorú predviedli súťažiaci svojim protihráčom. Žiaci tu ukázali nielen svoju fantáziu, ale aj obsahovú znalosť rozprávky. Za svoje výborné výkony si zaslúžili okrem potlesku i sladké odmeny. Úsmev a spokojné tváričky detí boli zase tou najväčšou odmenou pre nás, knihovníčky.

Jana Báňayová, Gabika

{gallery}20180305_rozpravky{/gallery}