Literárne pexeso v Základnej škole Dojč

MO Matice slovenskej Dojč v spolupráci so Záhorskou knižnicou Senica pripravili 21. novembra 2017 pre žiakov 4. a 5. ročníka ZŠ Dojč zaujímavé podujatie. Jeho súčasťou bola i prezentácia literárnej tvorby detskej spisovateľky pani Alice Náhlikovej zo Senice. Deťom prečítala  zo svojich štyroch kníh krátke úryvky a predstavila i svoju najnovšiu  Ahoj zvieratká. Záhorskú knižnicu v Senici, význam literatúry a čítania aj v dnešnej dobe priblížila jej riaditeľka Katarína Soukupová. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí z histórie knihy, o jej tlači i ilustráciách. Riaditeľku potešili najmä ubezpečenia, že knihy radi čítajú a knižnicu radi navštevujú.

Ďalšia časť stretnutia bola v znamení súťaže a zábavy. Členky MO MS Dojč pre deti pripravili  kvíz o Slovensku, o ich obci, o EÚ, o Matici slovenskej. Za správne priradenie  názvov miest, mien našich dejateľov a správne odpovede v kvíze dostali deti body, ktoré si vymenili v detskom bazáre za sladkosti a drobnosti. Body navyše dostali aj za skladanie pexesa Slovenskí dejatelia alebo Zvieratká.

Pri podujatí aktívne  spolupracovali učiteľky ZŠ spolu so zástupkyňou Ľubicou Ušiakovou.

{gallery}20171124_dojc{/gallery}