Ocenenie pracovníkov kultúry i pre našu knihovníčku

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš rozhodol oceniť a jednotlivcov a kolektívy, ktoré pracujú v oblasti kultúry.

Z rúk župana a podpredsedov kraja Augustína Hambálka, Józsefa Berényiho a Zdenka Čambala si Pamätnú medailu predsedu TTSK prevzalo dovedna dvadsať jednotlivcov – dvaja boli ocenení in memoriam – a štyri kolektívy. Ďalšie dve osobnosti a dva súbory boli ocenené Pamätným listom predsedu TTSK.

„Kultúra a umenie je širší pojem ako inštitúcie, ktoré spravuje Trnavský samosprávny kraj. Je veľmi dôležité, aby sme si zachovávali vzťah k práci, k umeleckým dielam predchádzajúcich generácií. Malo by nás to povzbudzovať a motivovať konať takisto ako naši predkovia a prinášať našim mladým, aby tu zapustili korene a cítili sa ako doma.  Chcem vám všetkým poďakovať za prácu, ktorú všetci vykonávate na rôznych postoch," povedal oceneným župan Tibor Mikuš. Za všetkých laureátov sa kultúrnym programom poďakovala ocenené folklórna skupina Máj z Piešťan.

Pani Gabriela Rehušová pracuje vo verejnom knihovníctve viac ako 36 rokov. Je absolventkou  Strednej ekonomickej a Strednej knihovníckej školy. V Záhorskej  knižnici prežila najaktívnejšie roky svojho profesného  životopisu.  V roku 1980  nastúpila do oddelenia odbornej literatúry, neskôr pracovala ako bibliografka, v súčasnosti je vedúcou oddelenia beletrie.  Práca v tomto oddelení si  vyžaduje dobré komunikačné schopnosti, výbornú znalosť knižničného fondu a overené informácie o novovychádzajúcej literatúre. Pani Rehušová tieto požiadavky spĺňa, čo oceňujú najmä spokojní čitatelia Záhorskej knižnice.

Práca v knižnici si vyžaduje človeka, ktorý má rád  literatúru a ľudí,  je zodpovedný, trpezlivý, precízny, komunikatívny, obetavý. K takým určite patrí aj pani Gabriela Rehušová, dlhoročná vedúca oddelenia beletrie v Záhorskej knižnici v Senici. Na tomto poste je  pozitívne vnímaná už niekoľkými generáciami  čitateľskej verejnosti, oceňovaná je najmä jej individuálna práca s čitateľom. Je otvorená novým  trendom v knihovníckej práci, čím prispieva k rozvoju a napredovaniu knižnice.
Je dlhoročnou členkou a funkcionárkou Spolku slovenských knihovníkov a knižníc.

Ocenenie pracovníkov kultúry i pre našu knihovníčku