Ocenenie pre našu pracovníčku Martinu Klasovitú

Mesto Senica odovzdalo 28. marca pri príležitosti Slávnostného oceňovania pedagogických a kultúrnych pracovníkov aj pracovníčke Záhorskej knižnice Martine Klasovitej Pamätný list Mesta Senice a Pozdravný list a medailu štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Oľgy Nachtmannovej.

Pani Martina Klasovitá po absolvovaní  Strednej knihovníckej školy nastúpila do Záhorskej knižnice, vtedy ešte Okresnej knižnice, v roku 1985  a viac ako 30 rokov zostala knihovníctvu verná. Nastúpila v Útvare knižnično-informačných fondov ako odborná katalogizátorka a na tomto poste pracuje dodnes. Zastihlo ju  obdobie, kedy postupne do  knihovníctva začala vstupovať informatizácia. Záhorská knižnica patrila k prvým regionálnym knižniciam na Slovensku, kde začali knižničný fond spracovávať elektronicky v knižnično-informačnom systéme Rapid Library. Mohla  si to dovoliť, lebo  katalogizátorky našej knižnice boli empatické a odborne zdatné a tento trend zvládli. Nebolo to jednoduché, rutinné návyky bolo potrebné nahradiť úplne novými postupmi, no najmä bolo potrebné zvládnuť aplikáciu novelizovaných katalogizačných pravidiel a konverziu dát. Práve pri tejto práci mohla pani Klasovitá naplno využiť svoje danosti ako precíznosť, trpezlivosť, sústredenosť. Nástup nových technológii v knihovníckej práci prijímala s porozumením a  svojimi skúsenosťami napomáhala k ich zmysluplnej aplikácii v knižnično- výpožičnom procese. Dnes už pracuje v inom knižnično-informačnom systéme a výhody internetizácie vie oceniť. Rovnako ako aj vedenie knižnice, pre ktoré je práca pani Klasovitej zárukou funkčnosti knižnice. Za dlhoročnú prácu v katalogizácii, akvizícii i v odborovom zväze pracovníkov knižníc jej patrí naše úprimné poďakovanie.

Ocenenie pre našu pracovníčku Martinu Klasovitú Ocenenie pre našu pracovníčku Martinu Klasovitú