AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Začali sa stavebné práce na zatepľovaní a rekonštrukcii fasády

V týchto dňoch začíname so zatepľovaním a rekonštrukciou fasády. Prevádzka knižnice zostáva zachovaná, vchod do budovy je zo zadného dvora. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Režim knižnice od 13. septembra 2021

V súlade s platnými Vyhláškami ÚVZ SR, ktorými sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia, oznamujeme, že Záhorská knižnica poskytuje od 13. septembra 2021 svoje služby čitateľom a návštevníkom v režime ZÁKLAD, t. z. všetkým bez rozdielu. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Poznáme ocenených autorov výtvarnej súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského 2021

Vo štvrtok 9. septembra 2021 sme oceňovali mladých nádejných autorov, ktorí zaujali porotu v ďalšom ročníku výtvarnej súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského 2021. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Uzávierka XXXV. ročníka Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2021 sa blíži

Všetkým nádejným adeptom literárnej tvorby pripomíname uzávierku LSLN 2021. Do 15. septembra máte možnosť prihlásiť svoje práce v jednej z troch kategórií v poézii alebo v próze. Všetky potrebné informácie vrátane elektronickej prihlášky nájdete TU

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Víťazný návrh na mural je už známy

Verejná súťaž pre profesionálnych výtvarníkov prebiehala od 1. júna do 31. júla 2021. Do hodnotenia postúpilo 28 výtvarných návrhov od 17 autorov.

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

Joga na každý deň sa ruší

Podujatie Joga na každý deň sa v pôvodne stanovenom termíne nebude konať. O novom termíne budeme informovať v dostatočnom predstihu. Sledujte nás na webe a sociálnych sieťach. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Swap/Veľký výmena kníh

V piatok 10. septembra 2021 nás nájdete pri DAV-e na EKO DNI 2021 . Počas dopoludnia máme pripravené aktivity pre malé i väčšie deti a v čase od 14 h do 18 h všetkých pozývame na swap/veľkú knižnú výmenu.

Čítaj viac
Pripravujeme

Baby balance - dieťa v rovnováhe i v pohybe

V piatok 10. septembra 2021 privítame lektorku z o. z. Baby balance. Ak máte dieťatko vo veku od 0 do 3 rokov, príďte si spolu zacvičiť a inšpirovať sa. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Zuzka Ružička a jej Čítaníčko už v tomto týždni

Pozývame na ďalšie stretnutie najmenších čitateľov a ich rodičov. Uskutoční sa v utorok 7. septembra 2021 o 10 h. Tešíme sa na každého drobca!

Čítaj viac
Pripravujeme

Podujatia pokračujú aj v septembri

September v knižnici bude rovnako pestrý ako uplynulé mesiace. Čítaničko, jóga, Pavel Hirax Baričák... to je len výber z našej septembrovej ponuky. Nezabudnite, prísť na podujatia môže každý, nielen registrovaní čitatelia. 

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Baby balance v knižnici

Počas podujatí z cyklu Piatky nielen pre matky sa knižnica zaplní malými výmyselníkmi a všade počuť detský džavot. Presne takto to bolo aj v piatok 10. septembra 2021 počas stretnutia s lektorkou Baby balance o. z. 


Čítaj viac
Realizácie

Rozlúčka s letom bola veselá a hravá

V utorok 31. augusta 2021 sme sa s úsmevom na tvári rozlúčili s letnými prázdninami. O pozitívnu náladu sa postaralo Divadlo Žihadlo a jeho klaun Pepele. 

Čítaj viac
Realizácie

Záujem o tému kváskovania trvá

Mesiac po prvom stretnutí s lektorkami Ľubicou a Michaelou Tallovými sme pripravili pokračovanie pod názvom Kváskovanie nasladko & naslano.

Čítaj viac
Realizácie

Ďalšie Čítaníčko pritiahlo tých najmenších

V poradí druhé Čítaníčko pre najmenších so Zuzkou Ružičkou pritiahlo v utorok 24. augusta 2021 do knižnice množstvo začínajúcich - ležiacich, loziacich či chodiacich - čitateľov. 

Čítaj viac
Realizácie

Ako efektívne učiť deti cudzie jazyky?

V piatok 20. augusta 2021 sa podujatie cyklu Piatky pre matky zaoberalo otázkou, ako deti efektívne učiť cudzie jazyky. Lektorkou, ktorá sa prišla podeliť o svoje bohaté skúsenosti, bola Silvia Kalamenová z jazykovej školy Cool School. 

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...