Týždeň slovenských knižníc - Maľované rozprávky - tvorivá rozprávková dielňa

V pondelok 13. marca 2017 popoludní na informatickú prípravu do Záhorskej knižnice v Senici spolu s Mgr. Blankou Andelkovou a Zuzanou Vulganovou prišlo 36 detí (prvákov, tretiakov a štvrtákov) zo Základnej školy na ulici Viliama Paulínyho Tótha. Eliška Šefčíková a Gabriela Rehušová mladšia s deťmi hovorili nielen o podmienkach úspešného spolužitia detí s knihami v knižnici. Dobrodružstvá z rozprávky rozmenili na drobné prostredníctvom diela slovenského rozprávkára Pavla Dobšinského.

Deti okrem iného spoznali tiež výrazy zo staršej slovenčiny, keď ešte v rodinách deti hovorili ockom apko, a keď napríklad donát bola učebnica latinčiny a ceruzka bola griflíkom. A deti písali na tabuľku namiesto do zošitov.
Čítanie z rozprávok Pavla Dobšinského sa stalo i podnetom pre výtvarnú tvorivosť, v ktorej na základe prečítaného budú deti pokračovať v škole a v školskej družine. Využijú tak ponuku – zapojiť sa do celoslovenských výtvarných a čitateľských aktivít spojených s osobnosťou Pavla Dobšinského.

{gallery}20170314_tsk2{/gallery}